Trwa ładowanie...
dhsnne8

Komisja praw człowieka za utworzeniem Palestyny

Przytłaczającą większością głosów komisja praw człowieka ONZ opowiedziała się w piątek za szybkim utworzeniem państwa palestyńskiego.

dhsnne8
dhsnne8

Spośród 53 państw członkowskich komisji tylko Gwatemala nie poparła rezolucji w tej sprawie. Powody, którymi kierowała się Gwatemala, nie są na razie znane.

W rezolucji podkreśla się, że utworzenie państwa palestyńskiego jest podstawowym warunkiem sprawiedliwego, trwałego i powszechnego pokoju na Bliskim Wschodzie.

Komisja praw człowieka ONZ wyraziła też poparcie dla pokojowej inicjatywy bliskowschodniej, przedstawionej przez saudyjskiego następcę tronu księcia Abdullaha.

Inicjatywa, przejęta w końcu marca 2002 r. przez Ligę Arabską na szczycie w Libanie jako "Arabska Inicjatywa Pokojowa" proponuje Izraelowi pokój, bezpieczeństwo i normalne stosunki ze światem arabskim w zamian za wycofanie się z ziem, które zajął podczas wojny w 1967 roku oraz zgodę na utworzenie niepodległego państwa palestyńskiego i sprawiedliwe rozwiązanie problemu uchodźców palestyńskich.(miz)

dhsnne8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhsnne8
Więcej tematów