Trwa ładowanie...
dxvi6s7

Komisja Europejska. Grzegorz Schetyna o Januszu Wojciechowskim. "Wstyd i kompromitacja"

To sygnał, że z tym rządem dla Europy nie znaczymy nic - stwierdza lider PO Grzegorz Schetyna, komentując okoliczności przesłuchania na forum PE polskiego kandydata na unijnego komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komisja Europejska. Janusz Wojciechowski podczas przesłuchania w Brukseli
Komisja Europejska. Janusz Wojciechowski podczas przesłuchania w Brukseli (East News, Fot: ARIS OIKONOMOU/AFP)
dxvi6s7

Kandydat rządu PiS w środę nie przekonał do siebie koordynatorów komisji rolnictwa. Nieoficjalnie w Brukseli mówi się, że Polska będzie musiała wskazać inną osobę, bo Janusz Wojciechowski nie uzyska akceptacji mimo zapowiedzi kolejnych wyjaśnień.

- Jego występ był kompromitujący i wypadł niedostatecznie - mówił Grzegorz Schetyna podczas spotkania z dziennikarzami w Siemiatyczach w Podlaskiem. Wojciechowskiemu zarzucił, że nie ma kwalifikacji do zajmowania się problemami rolnictwa w Komisji Europejskiej.

- Czy może być większy wstyd, większa kompromitacja? - pytał szef Platformy Obywatelskiej, dodając, że kontrowersje wokół kandydata PiS to "sygnał, że z tą ekipą, z tym rządem, dla Europy Polska nie znaczy nic".

dxvi6s7

Będzie ponowne przesłuchanie Janusza Wojciechowskiego. Ma wsparcie ze strony rządu

- Jeżeli ktoś mówi tutaj w kampanii wyborczej, obiecuje wyrównanie dopłat dla rolników, a nie ma odwagi powiedzenia tego na przesłuchaniu w komisji rolnictwa Parlamentu Europejskiego, to znaczy, że kłamie - oskarżał Schetyna, mówiąc, też o "politycznej ściemie".

Tymczasem rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział w programie Tłit Wirtualnej Polski, że polska strona podtrzymuje kandydaturę Wojciechowskiego i liczy na jej akceptację. - Uważamy, że to jest bardzo dobra kandydatura - podkreślał w naszym studiu Müller.

dxvi6s7

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxvi6s7

Podziel się opinią

Share

dxvi6s7

dxvi6s7
Więcej tematów