Trwa ładowanie...

Polska ma przedstawić nowego kandydata na komisarza rolnictwa. "Janusz Wojciechowski bez szans"

Nowe informacje ws. przesłuchania polskiego kandydata na komisarza Komisji Europejskiej. Przyśpieszenie przesłuchania ma wynikać z faktu odrzucenia Polaka. Los Janusza Wojciechowskiego ma być przesądzony. Polska ma wkrótce szukać nowego przedstawiciela.

Share
Polska ma przedstawić nowego kandydata na komisarza rolnictwa. "Janusz Wojciechowski bez szans"
Źródło: East News, Fot: ARIS OIKONOMOU
d2n4ye8

Powtórkowe przesłuchanie zostało przyśpieszone o tydzień. Decyzja ma dać więcej czasu szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Kandydatura Janusza Wojciechowskiego ma zostać odrzucona. Jedną z opcji byłoby przesunięcie Polaka na inne stanowisko. Drugą poproszenie Polski o wystawienie nowego kandydata.

Jak podaje nieoficjalnie Rzeczpospolita, powołując się na swoje źródło, decyzja już zapadła. Polak ma nie mieć żadnych szans na akceptację. Po przesłuchaniu europosłowie doszli do wniosku, że z kandydaturą Wojciechowskiego "nie da się już nic zrobić". Tuż po wcześniejszym wysłuchaniu Komisja Rolnictwa ma odrzucić propozycję Polski. Zaskoczeni sprawcą mają być nawet politycy opozycji, którzy byli przychylni tej kandydaturze.

d2n4ye8

Polak na przesłuchanie miał przyjść kompletnie nieprzygotowany. - Pytania były znane wcześniej. Nie były podchwytliwe. Miał przygotowane przez urzędników odpowiedzi. Po prostu ich nie przeczytał - mówi "Rz" osoba znająca kulisy sprawy. Wojciechowski miał wcześniej odbyć mnóstwo spotkań i liczył, że taki gest wystarczy. Ostatecznie ma podzielić los kandydatów z Rumunii i Węgier oraz najprawdopodobniej z Francji.

Zamieszanie wokół wypłaty 500 plus w Warszawie. Komentarz szefa KPRM

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2n4ye8

Podziel się opinią

Share
d2n4ye8
d2n4ye8
Więcej tematów