Trwa ładowanie...

Janusz Wojciechowski przed komisją Parlamentu Europejskiego. Przyśpieszą ponowne przesłuchanie

Powtórkowe przesłuchanie polskiego kandydata na komisarza rolnictwa odbędzie się w poniedziałek 7 października. Wszystko przed obawą, że Janusz Wojciechowski może odpaść. Według mediów "ta zapowiedź nie oznacza nic dobrego".

Share
Janusz Wojciechowski przed komisją Parlamentu Europejskiego. Przyśpieszą ponowne przesłuchanie
Źródło: East News, fot: ARIS OIKONOMOU
d1jxm8l

Janusz Wojciechowski uzyskał akceptację komisji prawnej Parlamentu Europejskiego ws. kandydatury na komisarza ds. rolnictwa. Jednak przesłuchanie przed komisją rolnictwa nie zadowoliło europosłów. Polak miał odpowiadać zbyt ogólnikowo, co zdecydowało o braku poparcia na tym etapie. Początkowo Wojciechowski miał pisemnie odpowiedzieć na dodatkowe pytania.

Jak ustaliło RMF FM powtórkowe przesłuchanie odbędzie się w poniedziałek 7 października o godz. 18.30. Pierwotnie miało się odbyć tydzień później. Kandydat na komisarza ds. rolnictwa ma mieć mniej czasu na odpowiedzi pisemne, które dla europarlamentarzystów są formalnością. Przesunięte przesłuchanie ma dać więcej czasu szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen.

Gdyby Polak odpadł jedną z opcji jest przesunięcie go na inne stanowisko. Polska mogłaby również wystawić nowego kandydata, na co również potrzebowałaby czasu. "To nie są najlepsze wiadomości" - uważa dziennikarka portalu. Wcześniej Komisja odrzuciła już aplikacje przedstawicieli Węgier oraz Rumunii. Głosowanie nad całym składem KE odbędzie się 23 października w Strasburgu.

Tak europosłanki PiS radzą sobie w PE. Biedroń kpi

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jxm8l

Podziel się opinią

Share
d1jxm8l
d1jxm8l
Więcej tematów