Trwa ładowanie...

Komentator TVP Info o Pięcie: uprawiając seks, robił to dla własnej przyjemności

"Poseł Stanisław Pięta, uprawiając seks z niejaką Izabelą Pek, robił to dla własnej przyjemności" - podkreśla w felietonie dla portalu telewizji publicznej Jerzy Jachowicz. Dziennikarz zauważa, że sprawa skandalu obyczajowego powinna być wykryta przez służby dużo wcześniej.

Komentator TVP Info o Pięcie: uprawiając seks, robił to dla własnej przyjemnościŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d4a9qz8
d4a9qz8

Jachowicz zaznacza, że "pozamałżeńskie zaspokojenie chuci" może skończyć się rozwodem, ale jego zdaniem ważniejsze jest pytanie o motywy działania jego kochanki. "Ona chciała go wykorzystać, na czyjeś zlecenie. A może już wykorzystała" - pisze publicysta na łamach tvp.info.

Przypomina też, że ABW musi teraz sprawdzić, jakie specjalne informacje poseł Pięta uzyskał jako członek sejmowej komisji ds. służb specjalnych i komisji do zbadania afery Amber Gold. Jachowicz podkreśla że trzeba wykluczyć, czy coś nie wpadło w niepowołane ręce, bo przecież "od niepamiętnych czasów seks był drugim motorem napędzającym szpiegowanie".

Zobacz także: Patryk Jaki reaguje na swoje selfie z Izabelą Pek

Komentator zaznacza, że nie wierzy, aby Pek była wykorzystana przez wywiad jakiegoś obcego państwa, ale nasze służby muszą wszystko dokładnie prześwietlić. "Ocenić, jakie to poczyniło szkody i jakich przedsięwzięć ze strony służb wymaga ta sytuacja, aby uchronić przed zdemaskowaniem zagrożonych oficerów i ich tajnych współpracowników, trwające już operacje i tajne obiekty" - wylicza. Dodaje, że wymaga to gruntownego sprawdzenia Izabeli Pek.

Jego zdaniem, skandalu obyczajowo-politycznego nie byłoby, gdyby polskie służby zareagowały wcześniej. Jachowicz uważa, że wszyscy parlamentarzyści powinni być gruntownie - np. raz na pół roku - szkoleni na wypadek zainteresowania się nimi przez szpiegów innych państw.

d4a9qz8

Dodatkowo, szefowi sejmowych komisji winni być objęci stałą ochroną kontrwywiadowczą - uważa dziennikarz śledczy, który przez lata zajmował się przestępczością zorganizowaną na styku polityki i służb.

"W momencie rozwoju kwitnącego uczucia Stanisława Pięty do Izabeli Pek ABW nie rzuciła koła ratunkowego posłowi" - pisze autor opinii na portalu TVP Info. Zauważa też, że niezależnie od ewentualnych zaniedbań służb, zasadne jest pytanie: "Czy chłopina nie miał własnego rozumu?".

Po kilku godzinach na felieton Jachowicza w mediach społecznościowych zareagowała Izabela Pek. "Kolejny tydzień i dalsze próby wtoczenia pociągu narracji o agenturze i prowokacji obcych służb" - napisała na Twitterze, nazywając opinie wyrażone przez publicystę "prymitywną próbą pozyskania rezonansu".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4a9qz8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a9qz8
Więcej tematów