Trwa ładowanie...

Kolumna rosyjskiego wojska zmierza w kierunku Donbasu. "Ofensywa już się rozpoczęła"

Kolumna rosyjskiego wojska, zmierzająca w kierunku Donbasu, została zlokalizowana w obwodzie rostowskim na terenie Rosji. - Z naszego punktu widzenia wielka ofensywa Rosjan na wschodzie Ukrainy już się rozpoczęła - twierdzi Wadim Denisenko, doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych.

Share
Wojna w Ukrainie. Zlokalizowano kolumnę rosyjskiego wojska zmierzającą do Donbasu Wojna w Ukrainie. Zlokalizowano kolumnę rosyjskiego wojska zmierzającą do Donbasu Źródło: Telegram
d22usfl

Zdjęcie kolumny rosyjskiego wojska, zlokalizowanej w miejscowości Matwiejew Kurhan w obwodzie rostowskim, znalazło się w serwisie Telegram. Można na nim dostrzec wozy opancerzone, a także ciężarówki z zaopatrzeniem i paliwem.

Pojazdy mają się kierować w kierunku północno-zachodnim, w stronę ukraińskiego Donbasu - podaje CNN. Od granicy dzieli je ledwie kilkadziesiąt kilometrów.

d22usfl

Wojna w Ukrainie. Rosjanie zmierzają do Donbasu

Rosja, w obliczu klęski pod Kijowem, postanowiła przegrupować swoje wojska i zmieniła cele swoich działań. Obecnie armia agresora zmierza do zaatakowania wschodnich ziem Ukrainy, co pozwoliło jej przejąć całkowitą kontrolę nad Donieckiem, Ługańskiem i innymi miejscowościami w Donbasie.

Zobacz też: "Ludzie oglądają zwłoki, poszukując swoich zmarłych". Relacja reportera WP z Ukrainy

- Z mojego punktu widzenia ta wielka ofensywa Rosji na wschodzie Ukrainy już się rozpoczęła. Musimy zrozumieć, że to nie będzie powtórka z 24 lutego, kiedy rozpoczęły się pierwsze naloty i wybuchy, a my powiedzieliśmy: o, to początek wojny - przekazał w państwowej telewizji Wadim Denisenko, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy.

- Nadal nie ma większych bitew we wschodnim regionie, o których tak często dyskutowano w ostatnich dniach. Jednak ogólnie można stwierdzić, że rosyjska ofensywa już się rozpoczęła - dodał Denisenko.

d22usfl

Najpierw zmasowany ostrzał, potem atak czołgów i piechoty?

Z kolei Serhij Hajdaj, szef władz obwodu ługańskiego, powiedział niedawno portalowi "Ukraińska Prawda", że oczekuje wielkiej bitwy o Donbas po tym, jak ten teren stał się głównym celem Rosji. Z szacunków Hajdaja wynika, że działania agresora rozpoczną się od zmasowanego ostrzału, po którym nastąpi atak czołgów i piechoty.

Walki we wschodniej Ukrainie nasilą się w ciągu najbliższych dwóch-trzech tygodni, ponieważ Rosja kontynuuje przenoszenie tam swoich działań - przekazało natomiast brytyjskie ministerstwo obrony.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d22usfl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d22usfl
Więcej tematów