Trwa ładowanie...
drm21hx

Kolumna pędzi środkiem trasy i spycha inne auta. Nagranie trafiło do sieci

Nagranie z pędzącą kolumną, najprawdopodobniej Służby Ochrony Państwa, w ciągu kilkunastu godzin stało się hitem sieci. Widać na nim jak pojazdy SOP, wyglądające na rządowe, poruszają się z dużą prędkością puszczając "długie światła". Niektóre samochody jadą także środkiem drogi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolumna Służby Ochrony Państwa (zdj. arch.)
Kolumna Służby Ochrony Państwa (zdj. arch.) (East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)
drm21hx

"Z daleka zaobserwowałem mruganie długimi i koguty policyjne oraz długi ciąg samochodów jadący środkiem. Przygotowałem telefon i patrzyłem, żeby zachować ostrożność i nagrać ich wyczyny. Machanie lizakiem z samochodu w środku z tylnej szyby najbardziej mnie zastanawia, po co?" - relacjonował przejazd kolumny SOP użytkownik YouTube, który udostępnił film w sieci.

Wideo zostało zarejestrowane 9 grudnia przed godziną 14. Auta poruszały się w kolumnie po drodze krajowej nr 74 pomiędzy Janowem Lubelskim a Frampolem. W tej sprawie WP skontaktowała się z rzecznikiem prasowym Służby Ochrony Państwa.

- Niestety nie mogę udzielać informacji, który z VIP był na pokładzie limuzyny ze względu na klauzulę niejawności - przyznał w rozmowie ppłk SOP Bogusław Piórkowski. Dopytywany, czy pojazdy mogą "puszczać długie światła" oraz poruszać się środkiem drogi, odesłał redakcję do odpowiednich zapisów prawnych. Zaznaczył jednocześnie, że nie zna nagrania i prosi o przesłanie go - w momencie kiedy z nim się zapozna - udzieli dodatkowych informacji.

Oburzenia nagraniem nie kryli internauci. "Z drogi śledzie bo śmietanka Polski jedzie" oraz "Z drogi polskie chamy! Szlachta jedzie" - to jedne z najpopularniejszych komentarzy pod filmem. W ciągu dwóch dni od publikacji, nagranie zobaczyło ponad 150 tys. osób.

drm21hx

Przypomnijmy, że w środę doszło do kolejnej kolizji z udziałem Służby Ochrony Państwa. Limuzyna jadąca z wicepremierem Jarosławem Gowinem na pokładzie zderzyła się z tirem na drodze krajowej nr 7 w okolicach miejscowości Napierki. Zdaniem policji winny był kierowca polityka - został on ukarany mandatem w wysokości 250 złotych oraz 6 punktów karnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Dobitny sondaż o Banasiu. Reakcja Radosława Fogla

drm21hx

Podziel się opinią

Share

drm21hx

drm21hx
Więcej tematów