Trwa ładowanie...

Kolejny prezydent dostał nabój i pogróżki. "Wybierasz życie czy śmierć?"

Do grona osób, które otrzymały listy z pogróżkami i nabojem, dołączył Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. Wcześniej śmiercią grożono Lechowi Wałęsie i kilku innym prezydentom miast. Policja zatrzymała podejrzanego. To 28-letni krakowianin, mieszkający w Warszawie.
Share
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia
Jacek Sutryk, prezydent WrocławiaŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Tomasz Pietrzyk
dp7fqkk

"Masz siedem dni na ogłoszenie swojej dymisji. W przeciwnym razie ostatni widzisz rodzinę. A to zdjęcie będzie ostatnią rzeczą, którą zobaczysz. Co wybierasz: życie czy śmierć?" - list o takiej treści dotarł do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Do listu dołączony był nabój oraz plakat ze zdjęciami 16 prezydent miast, których wizerunki zachlapane były krwią. Na plakacie, zatytułowanym "Lista celów", znajdowało się także zdjęcie nieżyjącego Pawła Adamowicza z dopiskiem "game over" (gra skończona).

Czytaj także: Lech Wałęsa dostał nabój i pogróżki

dp7fqkk

"Wszystko zaczyna się od słów. Mowa nienawiści, której doświadczamy w życiu publicznym, przeradza się w realne, tragiczne czyny. Nie żyje Paweł Adamowicz. Ja, podobnie jak inni samorządowcy, otrzymałem list z pogróżkami, do którego dołączono nabój i moje rodzinne zdjęcie. Mimo wszystko dalej będę blisko ludzi, blisko wrocławianek i wrocławian. Dalej mówię: stop mowie nienawiści. To musi się zmienić" - skomentował straszną przesyłkę Jacek Sutryk na Facebooku.

Podejrzany planował dalsze akcje

W poniedziałek policja zatrzymała mężczyznę, który groził śmiercią prezydentom. Podejrzany 28-letni mieszkaniec Krakowa, który przebywa w Warszawie. Mężczyzna został przewieziony do Krakowa i osadzony w policyjnym areszcie. Wstępne badania kryminalistyczne potwierdziły, że to on wysyłał listy z pogróżkami.

Jak podaje policja, zatrzymany miał planować kolejne przesyłki, tym razem groźniejsze. Chciał do nich wkładać niebezpieczne substancje. Osoba, która by otworzyła kopertę, mogłaby doznać poparzeń. W środę mężczyzna zostanie przesłuchany w prokuraturze i usłyszy zarzuty.

Źródło: Policja.pl

Jacek Sutryk to kolejny prezydent, który dostał list z pogróżkami. Wcześniej o szokujących przesyłkach poinformowali: Lech Wałęsa, Tadeusz Ferenc, prezydenta Rzeszowa, Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi oraz Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Wszyscy otrzymali list z pogróżkami, nabój i zakrwawione zdjęcie.

dp7fqkk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dp7fqkk

Podziel się opinią

Share
dp7fqkk
dp7fqkk
Więcej tematów