Trwa ładowanie...

Kolejny kraj nie przystąpi do porozumienia ws. migracji. W obawie o suwerenność

Austriackie władze uważają, że porozumienie prowadzi do zatarcia różnic między legalną i nielegalną migracją oraz osobami obiegającymi się o azyl a migrantami zarobkowymi. Tym samym Austria dołącza do USA i Węgier, które już zapowiedziały, że do niego nie przystąpią.

Share
Kolejny kraj nie przystąpi do porozumienia ws. migracji. W obawie o suwerenność
Źródło: PAP
d16ok7k

Wicekanclerz Austrii Heinz-Christian Strache oświadczył, że "nie może być tak, że z powodu klimatu czy ubóstwa ktoś zyskuje prawo do migracji".

Do sprawy odniósł się też kanclerz Sebastian Kurz. Jak przekazał dziennikarzom, przypuszcza, że inne państwa też nie przystąpią do porozumienia. Na razie zapowiedziały to USA i Węgry.

d16ok7k

Przypomnijmy, że w październiku szef MSWiA Joachim Brudziński zapowiedział, że będzie rekomendował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu odstąpienie od tego porozumienia.

Porozumienie dotyczące migracji ma być pierwszą tak kompleksową umową. Prace nad nią zaczęły się po Zgromadzeniu Ogólnym ONZ we wrześniu 2016 r. Nie będzie miało ono mocy prawnie wiążącej. Jego celem jest upowszechnienie standardów i norm dotyczących migracji oraz ułatwienie współpracy między państwami w tym zakresie.

Wicekanclerz Austrii na spotkaniu z dziennikarzami zastanawiał się, że skoro umowa nie będzie prawnie wiążąca, to po co podpisywać się pod czymś, czego się nie popiera.

Zobacz także: Angela Merkel odchodzi. Tomasz Siemoniak kreśli czarny scenariusz dla Polski

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d16ok7k

Podziel się opinią

Share
d16ok7k
d16ok7k
Więcej tematów