Trwa ładowanie...
d1qch92

Kolejne wysłuchanie Polski ws. art. 7. Frans Timmermans zabrał głos

Już trzeci raz Polska tłumaczy się przed Radą Unii Europejskiej ws. praworządności w naszym kraju. Na razie nie zostanie wycofana skarga z TSUE, mimo że jak podkreśla wiceprzewodniczący KE "sprawy idą w dobrym kierunku".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Frans Timmermans pochwalił Polskę za zmiany ws. praworządności w naszym kraju
Frans Timmermans pochwalił Polskę za zmiany ws. praworządności w naszym kraju (PAP/EPA, Fot: OLIVIER HOSLET)
d1qch92

Frans Timmermans jest zadowolony ze zmian, jakie Polska wykonała ws. ustawy o Sądzie Najwyższym. Mimo to Bruksela nie zamierza wycofywać skargi z Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Tym samym w dalszym ciągu trwa postępowanie, które jest prowadzone od grudnia ub.r. Poprzednie wysłuchanie miało miejsce pod koniec listopada. Wtorkowe trwało dwie godziny.

Wiceszef Komisji Europejskiej podkreśla, że nadal są wątpliwości prawne, ponieważ sędziowie nie wrócili z emerytury i wciąż nie orzekają - informuje PAP. Do rozwiązania pozostaje także m.in. sprawa Trybunału Konstytucyjnego, zwolnienia prezesów sądów powszechnych czy nominacje do Krajowej Rady Sądownictwa. Polskę na spotkaniu reprezentował minister ds. europejskich Konrad Szymański.

d1qch92

Pytania w tej kwestii zadawało 12 państw - podaje rmf24.pl. - Rozwój sytuacji w polskim sądownictwie i rezultaty dotychczasowego dialogu w ramach Rady UE niepokoją wielu naszych obywateli - powiedziała francuska minister Nathalie Loiseau. W podobnym tonie swoją wypowiedź utrzymały Niemcy, które podkreśliły, że działania Polski "są dobrym, ale niewystarczającym krokiem".

Zobacz także: Pawlak wyjaśnia dlaczego "nie ma przebacz" dla PiS

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1qch92

Podziel się opinią

Share

d1qch92

d1qch92
Więcej tematów