Trwa ładowanie...

Kolejne wysłuchanie Polski ws. art. 7. Frans Timmermans zabrał głos

Już trzeci raz Polska tłumaczy się przed Radą Unii Europejskiej ws. praworządności w naszym kraju. Na razie nie zostanie wycofana skarga z TSUE, mimo że jak podkreśla wiceprzewodniczący KE "sprawy idą w dobrym kierunku".

Kolejne wysłuchanie Polski ws. art. 7. Frans Timmermans zabrał głosŹródło: PAP/EPA, fot: OLIVIER HOSLET
d2zbmin
d2zbmin

Frans Timmermans jest zadowolony ze zmian, jakie Polska wykonała ws. ustawy o Sądzie Najwyższym. Mimo to Bruksela nie zamierza wycofywać skargi z Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Tym samym w dalszym ciągu trwa postępowanie, które jest prowadzone od grudnia ub.r. Poprzednie wysłuchanie miało miejsce pod koniec listopada. Wtorkowe trwało dwie godziny.

Wiceszef Komisji Europejskiej podkreśla, że nadal są wątpliwości prawne, ponieważ sędziowie nie wrócili z emerytury i wciąż nie orzekają - informuje PAP. Do rozwiązania pozostaje także m.in. sprawa Trybunału Konstytucyjnego, zwolnienia prezesów sądów powszechnych czy nominacje do Krajowej Rady Sądownictwa. Polskę na spotkaniu reprezentował minister ds. europejskich Konrad Szymański.

Pytania w tej kwestii zadawało 12 państw - podaje rmf24.pl. - Rozwój sytuacji w polskim sądownictwie i rezultaty dotychczasowego dialogu w ramach Rady UE niepokoją wielu naszych obywateli - powiedziała francuska minister Nathalie Loiseau. W podobnym tonie swoją wypowiedź utrzymały Niemcy, które podkreśliły, że działania Polski "są dobrym, ale niewystarczającym krokiem".

d2zbmin

Zobacz także: Pawlak wyjaśnia dlaczego "nie ma przebacz" dla PiS

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2zbmin
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zbmin
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj