Trwa ładowanie...
d1cjrla

Parlament Europejski wysłucha Polskę. Tematem reforma sądownictwa

Komisja ds. wolności obywatelskich zaplanowała na wtorek publiczne wysłuchanie Polski ws. praworządności w naszym kraju. W spotkaniu nie będzie uczestniczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tematem wysłuchania Polski w Parlamencie Europejskim będzie praworządność
Tematem wysłuchania Polski w Parlamencie Europejskim będzie praworządność (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d1cjrla

We wtorek w Europarlamencie odbędzie się publiczne wysłuchanie Polski ws. zmian i praworządności w polskim wymiarze sprawiedliwości - podaje Informacyjna Agencja Radiowa. Przewodniczący komisji swobód obywatelskich ma zdać relację z wrześniowej wizyty parlamentarzystów europejskich w naszym kraju. Dokument zostanie jednak przedstawiony na początku grudnia.

W programie zaplanowało prezentację argumentów Polski i Komisji Europejskiej. Wnioski ze strony unijnej instytucji przedstawi wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans. Niewykluczone, że zaprezentuje ocenę polskiej odpowiedzi na zawieszenie ustawy o Sądzie Najwyższym. W spotkaniu nie będzie uczestniczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Nie wiadomo kto go zastąpi.

d1cjrla

W wysłuchaniu wezmą również udział przedstawiciele prezydencji rumuńskiej, austriackiej, Komisji Weneckiej, polskie organizacje pozarządowe i rzecznik praw obywatelskich. W poniedziałek polski rząd wysłał odpowiedź ws. realizacji postanowienia TSUE dotyczącego SN. Przedstawiciele polskich władz uważają, że zarządzenie nie może zostać wykonane automatycznie. Potrzebna będzie do tego stosowna nowelizacja.

Zobacz także: Hofman podaje przepis, jak skupić na sobie uwagę mediów. "Spóźniasz się chwilę…”

Źródło: IAR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1cjrla

Podziel się opinią

Share

d1cjrla

d1cjrla
Więcej tematów