Trwa ładowanie...
d21ptjw

Bruksela: znów będą dyskutować o polskiej praworządności

Po raz kolejny ministrowie do spraw europejskich będą w Brukseli debatować o zmianach w polskim sądownictwie. Nasz kraj reprezentować będzie ambasador przy UE Andrzej Sadoś.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ministrowie dyskutować będą o praworządności w Polsce i na Węgrzech
Ministrowie dyskutować będą o praworządności w Polsce i na Węgrzech (PAP/DPA, Fot: Daniel Kalker)
d21ptjw

Do tej pory - jak przypomina polskieradio24.pl - w każdym spotkaniu ministrów, na którym omawiano kwestie praworządności w Polsce, obecny był wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. W niedzielę poinformowano jednak, że tym razem ministra zastąpi ambasador Polski przy UE.

To juz kolejne spotkanie unijnych ministrów poświęcone praworządności w naszym kraju. Miesiąc temu, informację o stanie rozmów z Polską przedstawił wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Skrytykował on zmiany wprowadzane w naszym sądownictwie.

d21ptjw

Te zarzuty odpierał wówczas wiceszef polskiej dyplomacji Konrad Szymański. Uznał on, że skoro sprawa trafiła już do unijnego Trybunału Sprawiedliwości, to nie powinna być dyskutowana na unijnych posiedzeniach ministerialnych. Jego zdaniem może to bowiem rodzić podejrzenia, o próbę wpływania na wyrok TSUE.

Tydzień temu Austriacy, którzy kierują obecnie pracami Unii, poinformowali, że po konsultacjach z prawnikami okazało się, że nie ma w tej kwestii konfliktu. Europejscy ministrowie mogą debatować o praworządności w Polsce i nie ma to wpływu na postępowanie przed TSUE w tej sprawie.

Źródło: polskieradio24.pl

d21ptjw

Podziel się opinią

Share
d21ptjw
d21ptjw
Więcej tematów