Trwa ładowanie...
d2i431a

Kolejne wypłaty dla robotników przymusowych

Wypłata czwartej transzy odszkodowań dla 50 tys. byłych robotników niewolniczych i przymusowych III Rzeszy rozpocznie się 15 listopada.

d2i431a

Izabela Zalewska rzeczniczka prasowa Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie poinformowała we wtorek, że do uprawnionych osób wysłano już zawiadomienia w formie czeku, z którym należy się zgłosić do oddziału banku PKO BP po odbiór odszkodowania.

Leszek Zioło, rzecznik prasowy PKO BP zapewnia, że wszystkim udzielona zostanie pomoc, zarówno jeśli chodzi o formalności jak i zapewnienie bezpieczeństwa. Dodał, że najwięcej odszkodowań wypłacanych jest w regionach: mazowieckim, łódzkim i wielkopolskim a najmniej w podlaskim, podkarpackim i warmińsko-mazurskim.

Zioło powiedział, że dotychczas większość uprawnionych decyduje się na wypłatę gotówki - decyduje się na to 70% wypłacających.

W ramach tzw. czwartej transzy wypłaconych zostanie ponad 180 mln. zł. Do tej pory w trzech poprzednich transzach wypłacono odszkodowania 180 tys. byłych robotników niewolniczym i przymusowym III Rzeszy. (reb)

d2i431a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i431a
Więcej tematów