Trwa ładowanie...
dn5y41b

Kolejne beczki z chemikaliami na dzikim wysypisku śmieci

Wczoraj na polu między Lgotą Górną a Koziegłówkami w gminie Koziegłowy znaleziono beczki z chemikaliami. To drugie takie niebezpieczne znalezisko w pow. myszkowskim w ostatnich trzech dniach. W niedzielę w Choroniu w gminie Poraj, w kamieniołomie natrafiono na podobną bombę ekologiczną.

Share
dn5y41b

Beczki leżące w rowie, sprawdzili wczoraj strażacy z Katowic Piotrowic. Pobrali próbki i zrobili wstępne analizy.

- Jest tutaj cała masa różnych związków, prawdopodobnie pochodzących z laboratorium chemicznego lub przemysłowego. Przy takich odczynnikach nie ma potrzeby identyfikowania wszystkich odpadów, tylko poszczególne grupy. W żółtych beczkach są odczynniki w małych opakowaniach np. w fiolkach, a w niebieskich jest czterochlorek etylenu, który kiedyś stosowany był w pralniach chemicznych - wyjaśnia mł. kpt. Iwona Maj z jednostki PSP w Katowicach Piotrowicach.

Beczki na razie przykryto folią. Zostaną wywiezione do utylizacji, za którą gmina Koziegłowy zapłaci 50 tysięcy złotych.

Dwa razy tyle będzie kosztowała gminę Poraj utylizacja chemikaliów w beczkach znalezionych w Choroniu, bo jest ich dwa razy więcej. Wczoraj przygotowywano je do wywozu do zakładu utylizacji. Dziś powinny zostać zabrane.

dn5y41b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn5y41b
dn5y41b
Więcej tematów