Trwa ładowanie...
d2m3c83

Kolejna wpadka Donalda Trumpa. Zaproponował karanie kobiet za poddanie się aborcji

• Trump zaproponował wprowadzenie kar dla kobiet za poddanie się aborcji
• Godzinę później kandydat odwołał swoje słowa
• W USA przerywanie ciąży jest legalne od 1973 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejna wpadka Donalda Trumpa. Zaproponował karanie kobiet za poddanie się aborcji
(PAP/EPA, Fot: Tannen Maury)
d2m3c83

Amerykański miliarder i ubiegający się o nominację prezydencką z ramienia Republikanów Donald Trump zaledwie godzinę po tym, jak powiedział, że kobiety powinny być karane za poddanie się aborcji, wycofał się ze swoich słów - informuje BBC.

Wcześniej Trump, podczas przemówienia, zaproponował wprowadzenie "jakiejś formy kary" dla kobiet, które poddadzą się nielegalnej aborcji.

Po tym, jak na jego głowę natychmiast posypały się gromy i słowa krytyki, Trump odwołał swoje słowa. Powtórzył też utrzymywaną przez Partię Republikańską linię w tej sprawie. Zgodnie z postulatami Republikanów karana powinna być osoba wykonująca zabieg, a nie kobieta, która się jemu poddaje.

d2m3c83

Ogólnym postulatem Partii Republikańskiej w tej sprawie jest wprowadzenie zakazu aborcji, z wyłączeniem pewnych wyjątków.

Przerywanie ciąży jest w USA legalne od 1973 r., kiedy to przełomowe orzeczenie w tej sprawie wydał Sąd Najwyższy. Jedynie ta instytucja lub wprowadzenie poprawek do konstytucji może zmienić ten przepis i zakazać przerywania ciąży.

To nie pierwsza kontrowersyjna wypowiedź miliardera podczas jego kampanii wyborczej. Trump "zasłynął" m.in. wypowiedzią dotyczącą całkowitego zakazu wjazdu do USA dla muzułmanów.

d2m3c83

Podziel się opinią

Share
d2m3c83
d2m3c83
Więcej tematów