Trwa ładowanie...

Kolejki do lekarzy specjalistów za rządów PiS. Alarmujące dane

Z najnowszego raportu wynika, że za rządów PiS wydłużył się czas oczekiwania pacjentów na specjalistyczną konsultację lekarską w ramach NFZ. W niektórych przypadkach na wizytę czeka się nawet ponad rok.

Kolejki do lekarzy na NFZ za rządów PiS. Alarmujące daneKolejki do lekarzy na NFZ za rządów PiS. Alarmujące daneŹródło: East News, fot: Kosc/AGENCJA WSCHOD/REPORTER
d2qr1ov
d2qr1ov

Wszystkie informacje o wyborach 2023 znajdziesz TUTAJ.

Serwis swiatprzychodni.pl opublikował raport, w którym porównano terminy konsultacji medycznych z listopada 2015 roku i sierpnia 2023 roku.

Z analizy wynika, że w ciągu ośmiu lat rządów Prawa i Sprawiedliwości czas oczekiwania do lekarzy specjalistów w całej Polsce wydłużył się z 84 do 164 dni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Genialny patent. Teraz żołnierze staną się "niewidzialni"

"Jak pokazują liczby, w badanym okresie najbardziej wydłużyły się kolejki na wizytę u gastrologa - ze 120 do 301 dni. Natomiast największy wzrost wyrażony w procentach miał miejsce w przypadku poradni dermatologicznych - wyniósł 362 proc. (z 21 do 76 dni)" - czytamy.

d2qr1ov

Kolejki do specjalistów. Konkretne miasta

Najgorsza sytuacja jest w Szczecinie. "W listopadzie 2015 r. średnia z median czasu oczekiwania do specjalistów wynosiła 55 dni. W ciągu ostatnich ośmiu lat czas ten wydłużył się do 220 dni" - czytamy.

Na wizytę dłużej poczekają też pacjenci w innych miastach. "Opole (z 93 do 222 dni), Gorzów Wielkopolski (z 67 do 196 dni), Olsztyn (ze 112 do 232 dni) i Katowice (z 61 do 175 dni). W środku stawki plasują się Poznań (z 77 do 174 dni), Bydgoszcz (z 96 do 187 dni), Kraków (z 99 do 185 dni), Gdańsk (z 80 do 163 dni), Kielce (z 49 do 106 dni) i Białystok (z 70 do 125 dni)" - wylicza serwis.

Autorzy raportu wskazują, że na konsultację w poradni endokrynologicznej czeka się aż 309 dni, gastrologicznej 301 dni i okulistycznej 194 dni.

d2qr1ov

Najkrócej poczekają pacjenci poradni laryngologicznych (47 dni), dermatologicznych (76 dni) i ortopedycznych (100 dni).

Źródło: swiatprzychodni.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2qr1ov
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qr1ov
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj