Trwa ładowanie...
d4eo9tu

Koalicja Europejska rośnie w siłę. Dołącza do niej SDPL

Konwent Krajowy Socjaldemokracji Polskiej podjął w sobotę uchwałę o przystąpieniu do Koalicji Europejskiej. O decyzji SDPL poinformował przewodniczący ugrupowania Wojciech Filemonowicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Socjaldemokracja Polska zgłosiła akces do Koalicji Europejskiej
Socjaldemokracja Polska zgłosiła akces do Koalicji Europejskiej (PAP, Fot: Rafał Guz)
d4eo9tu

"Polska potrzebuje alternatywy dla oddalającego nas od Europy obecnego rządu. Polki i Polacy oczekują od polityków centrum i lewicy wzniesienia się ponad dotychczasowe podziały. Zachowując samodzielność naszej partii przyjmujemy założenie, potwierdzone przez wyborców, że w nadchodzących wyborach europejskich więcej zrobimy dla Polski i Europy działając wspólnie. Dlatego zdecydowaliśmy o dołączeniu Socjaldemokracji Polskiej do Koalicji Europejskiej" - czytamy w oświadczeniu SDPL.

Jak podkreślił szef Socjaldemokracji Polskiej, jego partia wspólnie z nowymi partnerami ustaliła, że wśród priorytetów programowych Koalicji Europejskiej znajdzie się "niezbędny do przeprowadzenia program reform" dot. "w szczególności bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz reformy krajowej gospodarki odpadami i ochrony powierzchni ziemi".

d4eo9tu

Socjaldemokracja Polska powstała w 2004 roku. Założył ją b. marszałek Sejmu Marek Borowski wraz z grupą polityków SLD i Unii Pracy krytycznych wobec rządu Leszka Millera. W 2004 roku zdobyła 4 mandaty w europarlamencie, a trzy lata później wprowadziła do Sejmu 8 posłów.

W skład Koalicji Europejskiej wchodzą PO, PSL, Nowoczesna, SLD i Zieloni. Akces do KE zgłosiły również Teraz!, Unia Europejskich Demokratów, Stronnictwo Demokratyczne oraz Socjaldemokracja Polska.

Zobacz także: "Kaczyński jest bezdenną głębiną cnót". Paweł Szefernaker o taśmach

d4eo9tu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d4eo9tu

d4eo9tu
d4eo9tu
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów