Trwa ładowanie...
d16nvk1

Kłopoty senatora PiS. Ruszyła akcja obrony Stanisława Koguta

"Poparcie dla osoby uczciwej i zaangażowanej w życie lokalnej społeczności" - taki cel stawiają sobie założyciele grupy na Facebooku Wspieramy Senatora Stanisława Koguta. Śledczy zapowiadają postawienie parlamentarzyście trzech zarzutów związanych z korupcją.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Senator Stanisław Kogut przed Prokuraturą Regionalną w Katowicach.
Senator Stanisław Kogut przed Prokuraturą Regionalną w Katowicach. (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d16nvk1

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w grudniu syna senatora PiS Stanisława Koguta - Grzegorza, wiceprezesa zarządu małopolskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Parlamentarzysta jest z kolei prezesem tej fundacji. Po zapowiedziach prokuratury o chęci postawieniu mu zarzutów senator zrzekł się immunitetu i sam zgłosił się, aby złożyć zeznania. Twierdzi, że jest niewinny: nie brał łapówek, a tylko pomagał ludziom.

Właśnie o pomocy, jaką otrzymali od Stanisława Koguta, piszą inicjatorzy facebookowej "grupy wsparcia". "Wielu z nas doświadczyło pomocy ze strony Senatora. Mój brat, mając chore dziecko, zwrócił się do niego o pomoc w znalezieniu najlepszych lekarzy i klinik. Senator bardzo pomógł. Pomaga w taki czy inny sposób wielu innym ludziom" - pisze w prośbie o wsparcie senatora na Facebooku Robert Szczepanek z Rzeszowa z Kancelarii Prawniczej Causa Finita.

   Facebook.com/screen
(Facebook.com/screen)

"PiS niszczy uczciwych ludzi"

"Niestety, według stanowiska aktualnej władzy, mój brat, jak i ci wszyscy ludzie, są przestępcami. Senator wcale bowiem nie pomógł w znalezieniu dla brata najlepszej kliniki - on wykorzystał w niedozwolony sposób swoje wpływy w ustawowych organach Państwa celem osiągnięcia osobistych korzyści. Jakich? Ano, by brat przekazał 1 proc swojego podatku dochodowego na rzecz założonej przez Senatora Fundacji..." - czytamy we wpisie.

d16nvk1

Autor postu zauważa, że "trudno jest się pogodzić ze sposobem, w jaki PiS stara się zniszczyć uczciwych ludzi".

W poniedziałek ok. godz. 18 grupa liczyła niemal 800 członków.

Inicjatorzy akcji zapowiadają, że będą śledzić działania prokuratury i analizować zarzuty wobec Koguta, którego nazywają "wspaniałym człowiekiem".

Tymczasem śląscy prokuratorzy mają zamiar postawić senatorowi Kogutowi trzy zarzuty o charakterze korupcyjnym. Politykowi może grozić nawet 12 lat więzienia.

d16nvk1

Podziel się opinią

Share
d16nvk1
d16nvk1
Więcej tematów