Trwa ładowanie...
dr0a7cx

Areszt tymczasowy dla syna senatora PiS Stanisława Koguta

Sąd zadecydował o tymczasowym areszcie dla syna zawieszonego senatora PiS Stanisława Koguta - Grzegorza. Sprawa dotyczy śledztwa, w którym prokuratura zamierza postawić zarzuty korupcyjne senatorowi. Według śledczych mężczyzna przyjął prawie 1 milion 200 tysięcy złotych łapówek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Kogut z PiS stwierdził, że jest "człowiekiem honoru"
Stanisław Kogut z PiS stwierdził, że jest "człowiekiem honoru" (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
dr0a7cx

Senator Kogut zrzekł się immunitetu, bo jak stwierdził, jest "człowiekiem honoru". We wtorek PiS zawiesił go w prawach członka partii.

Zatrzymano pięć osób podejrzanych o korupcję

CBA zatrzymało pięcioro podejrzewanych, w tym m.in. syna senatora Koguta - Grzegorza, który jest wiceprezesem zarządu małopolskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym (prezesem tej fundacji jest sam senator Kogut).
Ponadto CBA zatrzymało założyciela i prezesa znaczącego inwestora na rynku nieruchomości Griffin Real Estate Przemysława G. i członka zarządu developera Echo Investment Mikołaja M., a w Krakowie prezesa zarządu spółki Małopolskie Dworce Autobusowe Grzegorza F. i biznesmena Marcina Sz. *Wszyscy zatrzymani są podejrzani o przyjmowanie korzyści majątkowych na łączną kwotę 1 mln 170 tys. zł. *

dr0a7cx

Trzy zarzuty dla senatora Koguta

Według prokuratury miał on wywrzeć wpływ na wydanie decyzji o umorzeniu postępowania, które dotyczyło wpisania do rejestru zabytków budynku dawnego hotelu Cracovia i kina Kijów w Krakowie.
W zamian za to "senator miał przyjąć obietnicę udzielenia mu korzyści majątkowej znacznej wartości w kwocie 1 miliona złotych", przy czym połowa tych pieniędzy "została przyjęta w formie darowizny wpłaconej na rzecz Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, w której senator pełnił funkcję prezesa zarządu".

Prokuratura stawia Kogutowi również zarzut przyjęcia korzyści majątkowej o wartości co najmniej 170 tysięcy złotych "w zamian za wywarcie wpływu na prezesa zarządu i członków zarządu PKP S.A. w zakresie podjęcia decyzji dotyczącej jednej z umów zawartych pomiędzy PKP a innym podmiotem gospodarczym". Krakowska firma miała otrzymać 4 mln. 400 tys. zł za udział w kosztach prowadzonej inwestycji rozbudowy dworca autobusowego w Krakowie.

Trzeci zarzut według prokuratury dotyczy pośredniczenia senatora Koguta w zamianie sposobu odbywania kary przez skazanego na lżejszy system w zamian za co najmniej 24 tys. zł w postaci wyposażenia oświetlenia obiektów sportowych należących do Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym.

dr0a7cx

Podziel się opinią

Share
dr0a7cx
dr0a7cx
Więcej tematów