Trwa ładowanie...

"Kler" nagrodzony. Krystyna Pawłowicz oburzona. Mocne słowa

Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego otrzymał trzy wyróżnienia podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni. Co na to posłanka PiS? Stwierdziła, że impreza "jest miejscem dla okazywania pogardy i nienawiści dla polskiej tożsamości, Polski i Polaków".

Share
"Kler" nagrodzony. Krystyna Pawłowicz oburzona. Mocne słowa
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
d21x59y

"Kler" został nagrodzony za scenografię, otrzymał też nagrodę publiczności i nagrodę specjalną. Pawłowicz wyraziła swój sprzeciw w ostrym wpisie na Twitterze. Stwierdziła, że "wyróżnienie przez publiczność w Gdyni filmu 'Kler' pokazuje, że publika aktorsko-filmowa choruje na chorobę nienawiści do swej ojczyzny". Dodała, że festiwal "jest miejscem dla okazywania pogardy i nienawiści dla polskiej tożsamości, Polski i Polaków".

To nie pierwsza emocjonalna reakcja polityka PiS na film "Kler". Kilka dni temu interweniowała w jego sprawie posłanka Anna Sobecka. Zaapelowała do ministra kultury, by wytłumaczył, dlaczego film Smarzowskiego otrzymał wsparcie od państwa. - Poczekam na odpowiedź i wtedy podejmę decyzję, czy wystąpić o wycofanie produkcji z kin - zapowiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską.

d21x59y

- Film "Kler" jest krzywdzący dla Kościoła rzymskokatolickiego. Pokazuje tylko negatywne stereotypy. Podkręcone są tak mocno, że po obejrzeniu filmu powstaje wrażenie, że w środowisku duchownych nie ma żadnych pozytywnych zjawisk. To krzywdzące i niesprawiedliwe (...) Film jest szkodliwy, opowiada nieprawdę - ocenił tydzień temu w programie "Tłit" wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

Zobacz także: Jarosław Sellin o filmie "Kler". Mocne słowa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21x59y

Podziel się opinią

Share
d21x59y
d21x59y
Więcej tematów