Trwa ładowanie...
d1573l4

Kirk Douglas - rodzina. Jak syn imigrantów został gwiazdą Hollywood?

4 lutego w wieku 103 lat zmarł Kirk Douglas. Jedna z największych gwiazd Hollywood nie miała łatwego początku. W jego biografii znajdziemy m.in. udział w II wojnie światowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie żyje Kirk Douglas. Miał 103 lata.
Nie żyje Kirk Douglas. Miał 103 lata. (PAP, Fot: ANDREW GOMBERT/PAP/EPA)
d1573l4

Kirk Douglas urodził się w Amsterdamie. Nie w Holandii, a w mieście w stanie Nowy York. Jego rodzicami byli żydowscy emigranci z Białorusi. Analfabeci, posługujący się łamaną angielszczyzną i żyjący w ubóstwie.

Już w wieku 14 lat Kirk Douglas podjął decyzję o swojej przyszłości. Chciał zostać aktorem. Podjął studia języka angielskiego na St. Lawrence University w Canton, w stanie Nowy York. Otrzymał również stypendium na Amerykańskiej Akademii Sztuk Dramatycznych w Nowym Yorku. Na drodze do kariery stanęła mu woja. W latach 1941-1945 odbywał służbę wojskową w Amerykańskiej Marynarce Wojennej.

Kirk Douglas spełnia marzenia

Po wojnie Kirk Douglas zamieszkał w Nowym Yorku. Pracował w radiu i reklamie. Występował również na Broadwayu. Tam właśnie zaczęła się jego kariera aktorska.

d1573l4

Na wielkim ekranie pojawił się po raz pierwszy w 1946 w filmie "Dziwna miłość Marthy Ivers". W całej karierze zagrał łącznie w 83 filmach i 9 sztukach. Po raz ostatni zagrał w "Empire State Building Murders" w 2008 roku. Wcielił się tam w postać Jima Kovalskiego.

Kirk Douglas był trzykrotnie nominowany do Oscara, za role w filmach: Champion (1949), Piękny i zły (1952) i Pasja życia (1956). Jednak mimo trzech prób nie udało mu się zdobyć statuetki. Oscara dostał dopiero w 1996 roku za całokształt kariery. Kirk Douglas ma na swoim koncie jednego Złotego Globa. Otrzymał go za rolę Vincenta van Gogha w filmie "Pasja Życia".

Kirk Douglas – rodzina

Kirk Douglas był dwukrotnie żonaty. Jego pierwszą żoną była Diana Dill. Ich małżeństwo przetrwało 8 lat. Z tego związku Kirk Douglas ma dwóch synów: znanego aktora Michaela oraz Joela.

d1573l4

Drugą żoną Kirka Douglasa została Anne Buydens. Małżeństwo zawarli w 1954 roku. Z tego związku Douglas również miał dwóch synów: Petera i zmarłego w 2004 roku Erica.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ZOBACZ: Wybory prezydenckie 2020. Jarosław Kaczyński gotów do kampanii? Adam Bielan nie pozostawia wątpliwości

d1573l4

Podziel się opinią

Share
d1573l4
d1573l4
Więcej tematów