Trwa ładowanie...
d1vzmu6
kim dzong un

Kim Dzong Un ma nowy tytuł. Godność może wywołać napięcia

Najwyższy Przedstawiciel Całego Narodu Koreańskiego - brzmi kolejny z tytułów, który otrzymał właśnie rządzący Koreą Północną Kim Dzong Un. Zdaniem ekspertów, może to być powodem nowych napięć z Koreą Południową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kim Dzong-Un
Kim Dzong-Un (PAP, Fot: EPA/KCNA)
d1vzmu6

W ostatnich dniach północnokoreańskie media relacjonowały posiedzenie fasadowego parlamentu - Najwyższego Zgromadzenia Ludowego.

W sprawozdaniach posłużono się - i wielokrotnie powtarzano - nowym tytułem lidera państwa. O Kim Dzong Unie mówiono "Najwyższy Przedstawiciel Całego Narodu Koreańskiego".

d1vzmu6

Skąd nowa godność? Zdaniem reżimowych mediów, tytuł zaproponował członek wpływowej Komisji ds. państwowych Czoe Rjong Hae. Działacz wnioskował także o reelekcję Kima na stanowisku przewodniczącego tego gremium.

Nie odnotowano sprzeciwu, a komisja wyraziła pełne poparcie takiej decyzji.

Jak przypomina agencja dpa, rządząca KRLD dynastia Kimów - przed Kim Dzong Unem jego ojciec Kim Dzong Il, a wcześniej dziadek Kim Ir Sen - od zawsze lubowała się w podniosłych tytułach, które w sposób symboliczny miały podkreślać ich wyjątkową rolę w rządzonym przez nich totalitarnym państwie.

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1vzmu6

Podziel się opinią

Share
d1vzmu6
d1vzmu6
Więcej tematów