Trwa ładowanie...
dmq46kl

Kijowski stanie przed sądem. Pod koniec roku może być akt oskarżenia

Jeszcze przed końcem roku mógłby trafić do sądu akt oskarżenia przeciwko Mateuszowi Kijowskiemu i Piotrowi Ch. Powstrzymać to może tylko niezbity dowód, który pozwoli podważyć oskarżenia prokuratury. Na to jednak szanse są niewielkie - ustalił portal wPolityce.pl
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Kijowski usłyszał zarzuty w czerwcu.
Mateusz Kijowski usłyszał zarzuty w czerwcu. (PAP)
dmq46kl

Zarzuty postawiła byłemu liderowi KOD Mateuszowi Kijowskiemu i byłemu skarbnikowi Piotrowi Ch. Prokuratura Okręgowa w Świdnicy. Podejrzani mieli poświadczać na fakturach nieprawdę i przywłaszczyć 121 tys. złotych. Chodzi o faktury za usługi informatycznie, które firma Kijowskiego miała świadczyć Komitetowi Obrony Demokracji, a w rzeczywistości ich nie wykonywać.

Ostatni świadkowie i opinia biegłego

Prokuratura czeka obecnie na opinię biegłego. Ma on ostatecznie stwierdzić, czy prace wymienione na fakturach zostały wykonane. Musi również zbadać wątek, w jaki sposób Kijowski miałby te prace wykonać, skoro w tamtym czasie nie miał już dostępu do serwera.

dmq46kl

Komenda Stołeczna Policji przesłuchuje jeszcze w tej sprawie kilku kolejnych świadków. Są oni związani z działalnością gospodarczą Kijowskiego. Zarówno zeznania świadków, jak i opinia biegłego, mają trafić do świdnickiej prokuratury pod koniec listopada.

Niezbity dowód albo akt oskarżenia

Potem sprawa może potoczyć się na dwa sposoby - albo pojawi się dowód, który podważy ustalenia prokuratury, albo do sądu zostanie skierowany akt oskarżenia. Drugi scenariusz jest najbardziej prawdopodobny.

Źródło: wPolityce.pl

Podziel się opinią

Share

dmq46kl

dmq46kl
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów