Trwa ładowanie...

Kierowca utknął za szlabanem. Wiózł dziecko

O krok od tragedii w Sterkowcu w woj. małopolskim. Kierowca hondy zlekceważył ostrzeżenia i wjechał na torowisko pod opuszczanym szlabanem. Kilka dni temu w podobnym wypadku zginęło dwóch pracowników pogotowia.

Share
Kierowca utknął za szlabanem. Wiózł dziecko
Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
dl51via

Kierowca hondy wjechał na torowisko w sobotę po południ tuż przed opadającym szlabanem. Gdy zobaczył, że po drugiej stronie rogatki są opuszczone, próbował wycofać, ale mu się to nie udało.

Auto zmieściło się jednak między zaporą a pociągiem pospiesznym. Hondą jechało dwóch mężczyzn oraz dziewczynka w wieku przedszkolnym. - Takie manewry przód - tył, trwały. Udało mu się dosłownie w ostatniej chwili. I nie, nie było korka z żadnej strony przejazdu - mówi "Informatorowi Brzeskiemu" świadek zdarzenia.

Tragedia w Puszczykowie

Mniej szczęścia miała ekipa karetki pogotowia na przejeździe kolejowym w wielkopolskim Puszczykowie. Kierowca walczy o życie, jego dwóch kolegów zginęło na miejscu. Trwa zbiórka dla rodzin ofiar.

Zobacz także: Nawet kolejarze byli zaskoczeni. Pijany na przejeździe kolejowym

Dzień później na tym samym przejeździe opadający szlaban zlekceważył kierowca dostawczaka. Kierowcy udało się jednak podjechać na tyle blisko rogatki, by uniknąć zderzenia z pociągiem. Eksperci radzą: Jeśli utkniemy między rogatkami, należy ratować życie i po prostu wyłamać szlaban.

Masz news, ciekawe zdjęcie lub film? Prześlij nam na dziejesie.wp.pl!

dl51via

Podziel się opinią

Share
dl51via
dl51via
Więcej tematów