Trwa ładowanie...
d24bqdx

Kierowca mustanga próbował przejechać policjantkę

25-letni kierowca mustanga łamał przepisy drogowe i próbował przejechać policjantkę. Udało mu się staranować radiowóz. Jak się okazuje, mężczyzna zażywał wcześniej narkotyki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prowadzenie samochodu pod wpływem używek stwarza dodatkowe zagrożenie na drogach
Prowadzenie samochodu pod wpływem używek stwarza dodatkowe zagrożenie na drogach (East News, Fot: Piotr Jedzura/REPORTER)
d24bqdx

- Otrzymaliśmy informację o drogowych wyczynach kierowcy mustanga. Mężczyzna łamał wszelkie przepisy, uszkodził nawierzchnię boiska piłkarskiego i stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników dróg - mówi podisnp. Bogdan Kaleta z policji w Głogowie w TVN 24.

Kiedy policjanci próbowali zatrzymać kierowcę mustanga, mężczyzna gwałtownie przyspieszył na ich widok.

Szczęśliwie uniknęła śmierci

d24bqdx

- To wtedy próbował przejechać policjantkę, która w ostatnim momencie odskoczyła i dzięki temu uniknęła uderzenia - informuje Kaleta.

Zobacz także: Kolizja z udziałem Beaty Szydło. Śmiech w studio WP

Kiedy mężczyzna siedzący za kierownicą zaczął uciekać, funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

d24bqdx

- Zablokowali samochód, ale kierowca staranował radiowóz. Funkcjonariusze odnieśli lekkie obrażenia, ale udało im się obezwładnić, stawiającego opór, 25-latka - relacjonuje wydarzenie Bogdan Kaleta.

Po zatrzymaniu kierowcy wyszło na jaw, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Nielegalne używki policjanci znaleźli także w mustangu. Kierowca trafił do aresztu, gdzie postawiono mu już liczne zarzuty. Za czynną napaść na policjantów, kierowanie auta pod wpływem narkotyków oraz posiadania narkotyków grozi do 10 lat więzienia.

Źródło: TVN 24

d24bqdx

Podziel się opinią

Share

d24bqdx

d24bqdx
Więcej tematów