Trwa ładowanie...
d4hpod7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kerry włączy się w negocjacje w konflikcie kolumbijskim

• Szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry spotka się w Hawanie z negocjatorami ze strony kolumbijskiego rządu i rebeliantów z Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC)
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kerry włączy się w negocjacje w konflikcie kolumbijskim
(AFP, Fot: SAUL LOEB)
d4hpod7

• John Kerry towarzyszy w Hawanie prezydentowi Barackowi Obamie, który w niedzielę rozpoczął trzydniową, historyczną wizytę na Kubie

Od 2012 roku w stolicy Kuby toczyły się negocjacje pokojowe między władzami Kolumbii a rebeliantami z lewicowego FARC. Według obu stron porozumienie, które miało zostać ostatecznie zawarte do marca 2016 roku, jest bardzo blisko, ale ciągle brak zgody w kilku szczegółowych kwestiach, m.in. złożenia broni przez około 8 tys. rebeliantów.

Wojna domowa między FARC i wojskami rządowymi trwała od 1964 r. Ocenia się, że zginęło w niej ponad 220 tys. ludzi, a miliony musiały opuścić swoje domy. Obecnie grupy FARC zaangażowane są głównie w handel narkotykami.

d4hpod7

Negocjatorzy obu stron konfliktu w Kolumbii zostali także zaproszeni na pokazowy mecz baseballa, który we wtorek rozegrają w Hawanie reprezentacja gospodarzy i amerykańska drużyna klubowa Tampa Bay Rays. Na tym meczu będzie również prezydent Barack Obama.

Zobacz także: Otwarto amerykańską ambasadę na Kubie

d4hpod7

Podziel się opinią

Share

d4hpod7

d4hpod7
Więcej tematów