Trwa ładowanie...
d2xzmhj

KE zapowiada analizę projektu PiS dotyczącego dyscyplinowania sędziów

Sprawa złożonego do laski marszałkowskiej projektu nowelizacji ustaw sądowych, dotyczącego m.in. dyscyplinowania sędziów, zainteresowała Komisje Europejską. Rzecznik KE Christian Wigand poinformował, że Komisja będzie analizować polski projekt pod kątem jego zgodności z zasadami UE.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
KE zapowiada analizę projektu PiS
KE zapowiada analizę projektu PiS (East News, Fot: Reporters/REPORTER)
d2xzmhj

Informację o decyzji Komisji Europejskiej podało Radio ZET na swoim profilu na Twitterze, powołując się na PAP.

- Jesteśmy świadomi tego projektu, który został złożony w czwartek, 12 grudnia, w polskim Sejmie. Komisja przeanalizuje te propozycje, zwłaszcza jeśli chodzi o ich zgodność z prawem UE, dotyczącym niezależności sędziowskiej - cytuje za PAP rzecznika KE Radio ZET.

d2xzmhj

Zobacz także: Sejm: PiS złożyło projekt dotyczący dyscyplinowania sędziów

- Złożyliśmy projekt ustawy dotyczący ustroju sądów powszechnych, a także SN i innych ustaw. To odpowiedź na działania, które podejmuje część środowiska sędziowskiego, które samo nazwało się nadzwyczajną kastą - poinformował w czwartek wieczorem poseł PiS, rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Jan Kanthak.

Zobacz także: Donald Tusk o projekcie PiS: to będzie atak na każdego z nas

Przypomnijmy, że zgodnie z projektem sędziom, którzy nie będą przestrzegali zapisów nowelizacji będzie groziło przeniesienie do innego miejsca pracy, a nawet usunięcie z zawodu. Przewidywana jest też kara pieniężna w wysokości miesięcznego wynagrodzenia z dodatkami.

Zobacz także: Projekt ustawy dyscyplinującej sędziów. Porozumienie nic nie wiedziało

Żródło: radiozet.pl, interia.pl

d2xzmhj

Podziel się opinią

Share

d2xzmhj

d2xzmhj
Więcej tematów