Trwa ładowanie...

KE zapowiada analizę projektu PiS dotyczącego dyscyplinowania sędziów

Sprawa złożonego do laski marszałkowskiej projektu nowelizacji ustaw sądowych, dotyczącego m.in. dyscyplinowania sędziów, zainteresowała Komisje Europejską. Rzecznik KE Christian Wigand poinformował, że Komisja będzie analizować polski projekt pod kątem jego zgodności z zasadami UE.
Share
KE zapowiada analizę projektu PiS
KE zapowiada analizę projektu PiSŹródło: East News, Fot: Reporters/REPORTER
d3m5is5

Informację o decyzji Komisji Europejskiej podało Radio ZET na swoim profilu na Twitterze, powołując się na PAP.

- Jesteśmy świadomi tego projektu, który został złożony w czwartek, 12 grudnia, w polskim Sejmie. Komisja przeanalizuje te propozycje, zwłaszcza jeśli chodzi o ich zgodność z prawem UE, dotyczącym niezależności sędziowskiej - cytuje za PAP rzecznika KE Radio ZET.

d3m5is5

Zobacz także: Sejm: PiS złożyło projekt dotyczący dyscyplinowania sędziów

- Złożyliśmy projekt ustawy dotyczący ustroju sądów powszechnych, a także SN i innych ustaw. To odpowiedź na działania, które podejmuje część środowiska sędziowskiego, które samo nazwało się nadzwyczajną kastą - poinformował w czwartek wieczorem poseł PiS, rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Jan Kanthak.

Zobacz także: Donald Tusk o projekcie PiS: to będzie atak na każdego z nas

Przypomnijmy, że zgodnie z projektem sędziom, którzy nie będą przestrzegali zapisów nowelizacji będzie groziło przeniesienie do innego miejsca pracy, a nawet usunięcie z zawodu. Przewidywana jest też kara pieniężna w wysokości miesięcznego wynagrodzenia z dodatkami.

Zobacz także: Projekt ustawy dyscyplinującej sędziów. Porozumienie nic nie wiedziało

Żródło: radiozet.pl, interia.pl

d3m5is5

Podziel się opinią

Share
d3m5is5
d3m5is5
Więcej tematów