Trwa ładowanie...

KE zapowiada analizę projektu PiS dotyczącego dyscyplinowania sędziów

Sprawa złożonego do laski marszałkowskiej projektu nowelizacji ustaw sądowych, dotyczącego m.in. dyscyplinowania sędziów, zainteresowała Komisje Europejską. Rzecznik KE Christian Wigand poinformował, że Komisja będzie analizować polski projekt pod kątem jego zgodności z zasadami UE.

KE zapowiada analizę projektu PiS dotyczącego dyscyplinowania sędziówŹródło: East News, fot: Reporters/REPORTER
d3ryptz
d3ryptz

Informację o decyzji Komisji Europejskiej podało Radio ZET na swoim profilu na Twitterze, powołując się na PAP.

- Jesteśmy świadomi tego projektu, który został złożony w czwartek, 12 grudnia, w polskim Sejmie. Komisja przeanalizuje te propozycje, zwłaszcza jeśli chodzi o ich zgodność z prawem UE, dotyczącym niezależności sędziowskiej - cytuje za PAP rzecznika KE Radio ZET.

d3ryptz

- Złożyliśmy projekt ustawy dotyczący ustroju sądów powszechnych, a także SN i innych ustaw. To odpowiedź na działania, które podejmuje część środowiska sędziowskiego, które samo nazwało się nadzwyczajną kastą - poinformował w czwartek wieczorem poseł PiS, rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Jan Kanthak.

Przypomnijmy, że zgodnie z projektem sędziom, którzy nie będą przestrzegali zapisów nowelizacji będzie groziło przeniesienie do innego miejsca pracy, a nawet usunięcie z zawodu. Przewidywana jest też kara pieniężna w wysokości miesięcznego wynagrodzenia z dodatkami.

Żródło: radiozet.pl, interia.pl

d3ryptz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ryptz
Więcej tematów