Trwa ładowanie...

Kazimierz Ujazdowski rezygnuje z walki o fotel prezydenta Wrocławia

- Nie będę kandydował na prezydenta Wrocławia - poinformował Kazimierz Ujazdowski. Wyjaśnił też, że nie zamierza poprzeć kandydata PO i Nowoczesnej. Jego zdaniem Koalicja Obywatelska nie gwarantuje rozwoju stolicy Dolnego Śląska.
Share
Uważam, że to odnowiony samorząd stanowi wartościową alternatywę dla PiS i może skutecznie bronić Wrocław przed centralizmem obecnego obozu władzy
Uważam, że to odnowiony samorząd stanowi wartościową alternatywę dla PiS i może skutecznie bronić Wrocław przed centralizmem obecnego obozu władzyŹródło: PAP, Fot: Aleksander Koźmiński
dxhm5i0

- Nadal uważam, że Wrocław potrzebuje uczciwej zmiany, nie jakiejkolwiek zmiany. Dlatego nie poprę kandydatury Jacka Sutryka ani żadnej innej kandydatury kontynuacji. Z uwagi na moje poglądy dotyczące sądownictwa wykluczam też poparcie dla PiS - mówił na konferencji prasowej Ujazdowski.

Europoseł zapowiedział, że chce wesprzeć wyborcze działania Inicjatywy 20/30, którą założyli współpracownicy jego biura poselskiego. Szczegółów jednak nie ujawnił.

Nie chciał też komentować decyzji szefa PO Grzegorza Schetyny, który cofnął poparcie dla niego w jesiennych wyborach samorządowych w stolicy Dolnego Śląska. Wyjaśnił, że nie rozmawiał z przewodniczącym Platformy w ostatnim czasie. - Życie bywa trudne, ale ja mam poczucie satysfakcji. Pracowałem intensywnie i w dobrej sprawie - uciął pytania dziennikarzy Ujazdowski.

dxhm5i0

Zobacz też: Lubnauer: PiS nie wygrało wyborów, tylko zjednoczyło prawą stronę sceny politycznej

Z kolei w mediach społecznościowych europoseł zamieścił oświadczenie skierowane do wyborców. "Podjąłem decyzję, że nie będę ubiegał się o urząd prezydenta Wrocławia, wesprę organizacje pozarządowe, stowarzyszenia polityczne i obywatelskie w batalii o bezstronność i przejrzystość władz miasta" - napisał.

"Najważniejsze dla Polski jest teraz przywrócenie demokracji konstytucyjnej i kontroli nad władzą, rozwój decentralizacji i wprowadzenie wysokich standardów służby publicznej. Prace programowe w tej dziedzinie powinny być przedmiotem współpracy wielu środowisk. Udział w nich traktuję jako główne zadanie publiczne" - dodał Ujazdowski.

dxhm5i0

Gabinet cieni i decyzja Schetyny

Ujazdowski to były wiceprezes PiS, który w kwietniu zastąpił w roli kandydata PO na prezydenta Wrocławia prof Alicję Chybicką. Europoseł dołączył też do gabinetu cieni PO. Pod koniec lipca szef PO poinformował jednak, że Ujazdowski nie jest już kandydatem jego partii. Wszystko wskazuje na to, że zostanie nim Jacek Sutryk - kandydat wystawiony przez Rafała Dutkiewicza, ale popierany także przez SLD i Nowoczesną.

Jak przypomina gazeta.pl, wcześniej spekulowano, że Ujazdowski dostał propozycję, by startować do sejmiku i zostać kandydatem na marszałka województwa dolnośląskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxhm5i0

Podziel się opinią

Share
dxhm5i0
dxhm5i0
Więcej tematów