ycipk-2fii24

Kazimierz Kujda złożył oświadczenie lustracyjne. Proces może ruszyć

Kazimierz Kujda złożył oświadczenie lustracyjne - poinformował Sąd Okręgowy w Warszawie. To oznacza, że może ruszyć proces lustracyjny bliskiego współpracownika prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kazimierz Kujda złożył oświadczenie lustracyjne
Kazimierz Kujda złożył oświadczenie lustracyjne (East News, Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER)
ycipk-2fii24

11 lutego Kujda złożył w IPN wniosek o wszczęcie postępowania autolustracyjnego. Wniosek ten Instytut przekazał Sądowi Okregowemu w Warszawie. Postępowanie nie mogło jednak ruszyć, bowiem - jak informowały media - Kujda nigdy nie złożył oświadczenia lustracyjnego.

Zobacz także: Gowin o reakcji Kaczyńskiego. "Był głęboko zasmucony"

Bliski współpracownik prezesa PiS uzupełnił jednak dokumentację. "W dniu 22.02.2019 r. do Sekretariatu VIII Wydziału Karnego tut. Sądu wpłynęło oświadczenie lustracyjne Pana Kazimierza Kujdy, w którym oświadczył, że nie był współpracownikiem organów bezpieczeństwa PRL" - poinformowała PAP sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

Zobacz także: Wniosek Kazimierza Kujdy o autolustrację. IPN przekazał go do sądu

Kazimierz Kujda przez wiele lat był prezesem spółki Srebrna, ostatnio piastował stanowisko szefa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Po wybuchu afery z tzw. taśmami Kaczyńskiego media ujawniły, że nazwisko Kujdy widnieje w odtajnionym niedawno zbiorze zastrzeżonym IPN. Miał on zostać zarejestrowany przez służby jako TW Ryszard.

ycipk-2fii24

Źródło: interia.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2fii24

ycipk-2fii24
ycipk-2fii24