Qaqwqwrqw

Gowin o reakcji Kaczyńskiego. "Był głęboko zasmucony"

Jarosław Gowin zdradził, że rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim tuż po ujawnieniu informacji o powiązaniach Kazimierza Kujdy z SB. Jak ocenił wicepremier, prezes PiS był nią zasmucony. Gowin wyznał też, że nie obawia się "wypłynięcia" nowych teczek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński opowiedział się za tym, by pan Kujda przestał pełnić swoją funkcję - wyznał Jarosław Gowin.
Jarosław Kaczyński opowiedział się za tym, by pan Kujda przestał pełnić swoją funkcję - wyznał Jarosław Gowin. (East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)
Qaqwqwrqw

- Nie obawiam się, że wypłynie teczka kogoś z PiS-u czy nawet z mojej partii. Takie rzeczy powinny być ujawnione - powiedział minister nauki na antenie Polsat News. Gowin zdradził też, jaka była reakcja Jarosława Kaczyńskiego na wieść, że jego długoletni współpracownik był informatorem SB.

- Był zasmucony. Opowiedział się za tym, by pan Kujda przestał już pełnić swoją funkcję - powiedział wicepremier.

"Lustracja? Zbyt późna i połowiczna"

Qaqwqwrqw

Gowin stwierdził, że ujawnienie przeszłości byłego szefa NFOŚiGW to dowód na to, że lustrację zrobiono w Polsce "zbyt późno i połowicznie". - Dopiero nasz rząd miał odwagę, żeby odtajnić zbiór zastrzeżony IPN - dodał.

Wicepremier zapewnił też, że nie obawia się, że "wypłynięcia" kolejnych teczek polityków PiS czy nawet z jego partii. - Takie rzeczy powinny być ujawnione - ocenił.

"Mój syn jest starym koniem"

Gowin był też pytany o to, co zrobiłby na miejscu premiera z Adamem Andruszkiewiczem. Nazwisko wiceministra cyfryzacji, którego nominację krytykował m. in. właśnie Gowin, przewija się w jednym ze śledztw. - Poczekałbym na ustalenia prokuratury. Ani pan Zagórski, ani pan Morawiecki nie rozmawiali ze mną o nominacji pana Andruszkiewicza - stwierdził minister nauki.

Qaqwqwrqw

Zobacz także: Jacek Sasin o sprawie Kujdy. "Kaczyński o tym nie wiedział"

- Mój syn jest starym koniem i nie musi się tłumaczyć tatusiowi - tak z kolei Gowin skomentował zaangażowanie jego syna w Wisłę Kraków. Wicepremier zapewniał, że o przejęciu przez niego klubowej siłowni dowiedział się "w ostatniej chwili".

Masz news, zdjęcie lub filmik? Daj znać przez dziejesie.wp.pl

Qaqwqwrqw
Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw