Trwa ładowanie...

Katowice. Jarosław Kaczyński rozbawił tłum. Przytyk do opozycji

- Wypada zapytać Polaków, jaka forma uprawiania polityki jest lepsza - nasza, w której dyskutujemy i realizujemy programy, czy ta, która opiera się na negatywnych emocjach. Jestem głęboko przeświadczony, że ten pierwszy model jest nieporównanie lepszy dla Polski. Ta konferencja była tego dobitnym przykładem - mówił prezes Jarosław Kaczyński na zakończenie kongresu PiS w Katowicach.

du0ckhl

- Choć nie jest moją rolą wspieranie opozycji, to pozwolę sobie zwrócić się do formacji opozycyjnych, żeby ten problem przemyślały. W interesie kraju i ich własnym - dodał. Zgromadzeni na sali zareagowali śmiechem.

Kaczyński mówił, że "żal kończyć coś tak udanego, tak pożytecznego dla naszej ojczyzny, dla Polski". Konwencję nazwał "wielkim osiągnięciem". - Byłoby dobrze, żebyśmy zwiększyli wynik procentowy w wyborach o tyle, o ile zwiększyliśmy liczbę panelistów - wskazał.

- Będziemy szli tą drogą, budowali politykę, wiarygodność. Bez wiarygodności nie ma demokracji. Jeśli partie wprowadzają społeczeństwo w błąd, zapowiadając coś, czego nie chcą wprowadzić, to jest to jedna wielka manipulacja, która nie ma nic wspólnego z demokracją. PiS jest demokratyczne i demokratyczna jest nasza koalicja. Kiedyś historycy ten fakt zauważą, zauważą wielką zmianę w naszej polityce, w naszym życiu publicznym. Musimy iść tą drogą, bo innej dobrej nie ma. Musimy budować zaufanie, przekonywać społeczeństwo do tego, co robimy, do tej dobrej zmiany. Podtrzymywać ten dobry czas Polski - mówił prezes PiS.

- W październiku lub listopadzie, to decyzja prezydenta, odbędą się wybory. Musimy odnieść zwycięstwo. Zwyciężymy! Zwyciężymy myślą i czynem! - podsumował Kaczyński.

du0ckhl

Całość przemówienia możecie obejrzeć TUTAJ.

Ziobro uderzył w sędziów

Wcześniej na konwencji przemawiał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Przed nami wielkie wyzwanie - dokończenie reformy wymiaru sprawiedliwości - oznajmił. Uderzył w sędziów, podkreślając, że każdy z nich zasługuje na szacunek, "ale taki, który wie, jaka jest jego rola i miejsce w społeczeństwie".

Konwencja "Myśląc: Polska" trwała w stolicy Śląska od piątku. Jej efektem miały być założenia do programu, z którym PiS wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

du0ckhl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du0ckhl
Więcej tematów