Trwa ładowanie...

Katowice. Zbigniew Ziobro na konwencji PiS. Uderzył w sędziów

- Przed nami wielkie wyzwanie - dokończenie reformy wymiaru sprawiedliwości - oznajmił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na konwencji Zjednoczonej Prawicy w Katowicach. Jak dodał, "każdy sędzia zasługuje na szacunek, ale taki, który wie, jaka jest jego rola i miejsce w społeczeństwie".

Katowice. Zbigniew Ziobro na konwencji PiS. Uderzył w sędziówŹródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
dpppckx

Konwencja "Myśląc: Polska" trwa w stolicy Śląska od piątku. Jej efektem mają być założenia do programu, z którym PiS wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych. Niedzielne rozmowy zainaugurowała sesja dotycząca wymiaru sprawiedliwości z udziałem kierownictwa resortu: ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry oraz wiceministrów: Michała Wójcika i Marcina Warchoła, a także wiceszefa kancelarii prezydenta Pawła Muchy.

- To bardzo trudna bitwa, bo zostały w nią zaangażowane nie tylko wszystkie możliwe siły krajowe, ale też i środowiska międzynarodowe, z wspominanym już panem Timmermansem, który tak dobroczynnie mówi, że tak mu zależy na Polsce, na sprawiedliwości, na uczciwości, rzetelności procesów sądowych, ale kiedy mówiłem o licznych patologiach, nieprawidłowościach, to w ogóle spraw nie zauważa i zdaje się, że robi się wtedy głuchy i ślepy na te wszystkie nieprawidłowości, problemy polskiego sądownictwa, z którymi na co dzień spotykają się Polacy, a które są - można powiedzieć - efektem, funkcją niewydolności tego systemu, który chcemy zmienić - mówił Ziobro na konwencji.

Jak dodał, przed Zjednoczoną Prawicą "wielkie wyzwanie" przed kolejną kadencją - dokończenia reformy wymiaru sprawiedliwości. - Kurz nie opadł, ale przede wszystkim nasze przekonanie, nasza wola jest jeszcze silniejsza, by doprowadzić do zmian w sądownictwie na takie, które będzie rzeczywiście w pokorze służyć społeczeństwu, państwu. Bo każdy sędzia zasługuje na szacunek, ale taki sędzia przede wszystkim który wie, jaka jest jego rola i miejsce w społeczeństwie i w sposób niezawisły, wolny od wszelkich nacisków, zgody ze swoim sumieniem, przyzwoity i moralny wydaje sprawiedliwy wyrok. I tego właśnie chcemy - oznajmił minister.

Zobacz także: Borys Budka zażenowany działaniami polskiego rządu ws. Timmermansa

"Aż trudno w to uwierzyć". Ziobro o "seksualizacji dzieci"

Przypomnijmy, na sobotniej konwencji PiS-u w Katowicach Ziobro mówił m.in. "seksualizacji dzieci". - Nasza praca ma służyć obronie polskiej rodziny w obszarze egzystencji materialnej, ale musimy też bronić polskiej rodziny w obszarze wartości i chrześcijańskiej tożsamości. Musimy szanować polskie dzieci, nie możemy pozwalać na eksperymenty, które chciałaby nam zafundować PO, jakimi jest seksualizacja dzieci i to od 4. roku życia. Aż trudno w to uwierzyć. Mogę powiedzieć jako ojciec, że nigdy bym nie mógł pogodzić się z tym, że ktoś wbrew mojej woli chce takie programy wprowadzać wobec moich własnych dzieci. Nie pozwolimy, żeby to zrobili - przekonywał.

Konwencję Zjednoczonej Prawicy zakończy w niedzielę popołudniowym wystąpieniem prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpppckx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpppckx
Więcej tematów