ycipk-32u1tr

Katastrofa w Genui. Pozostała część wiaduktu może runąć. Służby wciąż szukają ludzi pod gruzami

Wciąż nie jest znany ostateczny bilans po zawaleniu się mostu w Genui. Zginęło co najmniej 39 osób, ale ta liczba może wzrosnąć. Ratownicy i strażacy w dalszym ciągu szukają zaginionych. Prace prowadzone są w trudnych warunkach, bo istnieje zagrożenie, że runą pozostałe fragmenty mostu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja ratownicza w Genui trwa. Pod gruzami w zmiażdżonych samochodach, wciąż mogą znajdować się ludzie
Akcja ratownicza w Genui trwa. Pod gruzami w zmiażdżonych samochodach, wciąż mogą znajdować się ludzie (PAP/EPA, Fot: LUCA ZENNARO)
ycipk-32u1tr

Ekipy ratunkowe wciąż przeszukują rumowisko w poszukiwaniu osób, zaginionych po zawaleniu się mostu. Istnieją obawy, że pod gruzami wiaduktu w zmiażdżonych samochodach w dalszym ciągu przebywają ludzie. Prace prowadzone są w ciężkich warunkach, bo istnieje ryzyko, że runąć mogą pozostałe fragmenty mostu - podaje PAP.

Z powodu zagrożenia dalszym zawaleniem wiaduktu ewakuowano ok. 630 mieszkańców budynków, stojących w pobliżu miejsca katastrofy. Ich domy mają być zburzone. Na razie oficjalnie potwierdzono śmierć 39 osób, ale ta liczba może wzrosnąć. Dodatkowo rannych zostało 16 osób, większość z nich jest w ciężkim stanie. Sobota została ogłoszona dniem żałoby narodowej. Wtedy odbędzie się też państwowy pogrzeb ofiar.

ycipk-32u1tr

Do katastrofy doszło we wtorek we włoskim mieście Genua. Na trasie autostrady A10 zawalił się spory fragment mostu. W momencie tragedii przez wiadukt przejeżdżało ok. 30 samochodów i trzy ciężarówki. Mieszkańcy miasta twierdzą, że most od dawna był w złym stanie. Jego zarządcy odpierają zarzuty i zapewniają, że był pod stałą obserwacją.

Oficjalna przyczyna wypadku na razie nie jest znana. Prowadzone jest śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci wielu osób i doprowadzenia do katastrofy. Mówi się, że do zawalenia wiaduktu mogły przyczynić się burze i ulewne deszcze. Pojawiła się również hipoteza o uderzeniu pioruna. - To nie fatum, ale błąd ludzki - mówił szef prokuratury Francesco Cozzi.

Zobacz także: Moment zawalenia się wiaduktu we Włoszech. Amatorskie nagrania

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-32u1tr

ycipk-32u1tr