Trwa ładowanie...
d10ko8k

Katastrofa ukraińskiego samolotu. Próba odczytania czarnych skrzynek

Katastrofa ukraińskiego samolotu. W Kijowie eksperci zapoznają się z możliwościami odczytania czarnych skrzynek. Na miejscu są przedstawiciele Organizacji Lotnictwa Cywilnego (CAO) Iranu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W katastrofie boeinga zginęło 176 osób
W katastrofie boeinga zginęło 176 osób (East News)
d10ko8k

Przedstawiciele Organizacji Lotnictwa Cywilnego (CAO) Iranu są już w Kijowie - informuje RMF FM, powołując się na PAP. Zapoznają się tam z możliwościami odczytania zapisów czarnych skrzynek ukraińskiego

Na Ukrainę przyjechali także eksperci z Kanady i Francji. Jeśli te próby się nie powiodą, czarna skrzynka ma być wysłana do Francji. W zeszłym tygodniu na konferencji prasowej premier Kanady Justin Trudeau apelował, by czarne skrzynki trafiły właśnie tam.

- Iran nie posiada dostatecznej wiedzy i nie dysponuje niezbędną technologią do szybkiego przeanalizowania zawartości rejestratorów - przyznał w Ottawie Justin Trudeau. Kanadyjski premier dodał, że "tylko kilka krajów, jak np. Francja, posiada laboratoria zdolne do tego rodzaju badania" i to właśnie tam powinny trafić czarne skrzynki zestrzelonego boeinga.

d10ko8k

Katastrofa ukraińskiego samolotu w Teheranie

Przypomnijmy, że w wyniku katastrofy zginęło 176 osób, w tym 167 pasażerów z Iranu, Ukrainy, Kanady, Niemiec, Szwecji, Afganistanu oraz dziewięciu członków załogi.

Do tragedii doszło w wyniku zestrzelenia boeinga przez irańską armię. Opublikowano komunikat, w którym Iran przyznał się do zestrzelenia ukraińskiego samolotu pasażerskiego.

Napisano w nim, że samolot ukraiński znalazł się blisko "ważnego obiektu wojskowego" Strażników Rewolucji Islamskiej i został omyłkowo wzięty za "wrogi". W komunikacie znalazły się także słowa ubolewania i zapewnienie, że odpowiednie procedury zostaną zmienione, by do takiej tragicznej pomyłki nie doszło w przyszłości.

d10ko8k

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Sondaż. "Bardzo ciekawa druga tura"

d10ko8k

Podziel się opinią

Share
d10ko8k
d10ko8k
Więcej tematów