Trwa ładowanie...
d1b5bfp

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Wadym Prystajko przeprosił za pierwszy komunikat ws. katastrofy w Iranie

- Ambasada popełniła błąd - przyznał szef ukraińskiego MSZ Wadym Prystajko. Minister przeprosił za komunikat, w którym ukraińska placówka dyplomatyczna w Iranie wykluczyła możliwość ataku terrorystycznego na samolot ukraińskich linii UIA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Iran przyznał się do omyłkowego zestrzelenia samolotu
Iran przyznał się do omyłkowego zestrzelenia samolotu (East News, Fot: AFP PHOTO / National Security and Defense Council of Ukraine)
d1b5bfp

Szef ukraińskiego MSZ Wadym Prystajko przedstawił plan dalszego działania wz. z wyjaśnianiem katastrofy ukraińskiego samolotu na terenie Iranu. - (...) Wspólna ekipa do spraw śledztwa - irańska, kanadyjska, i my również się do niej przyłączamy - otrzymuje dostęp do czarnych skrzynek na miejscu. Potem czarne skrzynki strona irańska jest gotowa przekazać Ukrainie - powiedział minister w ukraińskim parlamencie.

Podczas wystąpienia Prystajko przeprosił za komunikat ukraińskiej ambasady w Iranie. W jego pierwszej wersji wykluczono zamach terrorystyczny i poinformowano, że powodem tragedii była awaria silnika. Później zdystansowano się do tych słów.

d1b5bfp

"Informacje na temat przyczyn katastrofy lotniczej są wyjaśniane przez komisję. Wszelkie oświadczenia dotyczące przyczyn wypadku przed podjęciem decyzji przez komisję nie są oficjalne" - podała placówka dyplomatyczna.

- Ambasada popełniła błąd, przekazując informacje uzyskane oficjalnie od strony irańskiej bez wskazania, skąd pochodzą - stwierdził Prystajko. I przeprosił za jej działania. Zapewnił, że był to efekt "pierwszej reakcji w stanie szoku".

Iran przyznał, że 8 stycznia "nieintencjonalnie" zestrzelił samolot pasażerski ukraińskich linii lotniczych Boeing 737.

d1b5bfp

Zobacz też: Abp Jędraszewski ze wsparciem Episkopatu. Komentarz Krzysztofa Śmiszka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1b5bfp

Podziel się opinią

Share

d1b5bfp

d1b5bfp
Więcej tematów