Trwa ładowanie...

Katastrofa pociągu w Indiach. Co najmniej 32 ofiary śmiertelne, dziesiątki rannych

Co najmniej 32 osoby zginęły, a 50 zostało rannych w katastrofie nocnego ekspresowego pociągu na południu Indii. Dziewięć wagonów wykoleiło się, część z nich wpadła na jadący w drugą stronę pociąg towarowy.

Katastrofa pociągu w Indiach. Co najmniej 32 ofiary śmiertelne, dziesiątki rannychŹródło: WP, fot: Tomasz Augustyniak
d2b98wr
d2b98wr

Przedstawiciel policji L.K.V.Ranga Rao poinformował, że większość ofiar to pasażerowie trzech wagonów sypialnych. Liczba ofiar może wzrosnąć, gdyż w wagonach są jeszcze uwięzieni ludzie.

Pociąg jechał z Dżagdalpuru do Bhubaneswar. Do wypadku doszło w pobliżu stacji Kuneri w stanie Andra Pradeś.

W Indiach koleje przewożą dziennie ponad 20 milionów ludzi i są głównym środkiem transportu w tym kraju; wymagają jednak ogromnych inwestycji m.in. dla poprawy bezpieczeństwa. Indyjska sieć kolejowa liczy 65 tys. kilometrów długości i jest czwartą najdłuższą na świecie - po Stanach Zjednoczonych, Rosji i Chinach.

Czytaj więcej: Pociskiem przez Indie. Władze biorą się za kolej

Do najtragiczniejszej katastrofy kolejowej doszło w Indiach w 1981 roku, gdy pociąg pasażerski wpadł do rzeki w północno-wschodnim stanie Bihar. Śmierć poniosło wówczas ok. 800 ludzi.

Dwa miesiące temu, w jednej z najpoważniejszych katastrof kolejowych w historii Indii, zginęło 146 osób, kiedy pociąg pasażerski wypadł z szyn w Kanpurze w stanie Uttar Pradeś. BR>
W ubiegłym roku premier Narendra Modi zapowiedział zainwestowanie w ciągu najbliższych pięciu lat w modernizację linii kolejowych 137 mld dolarów.

d2b98wr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b98wr
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj