Trwa ładowanie...
d2hlbup

Katastrofa MiG-29. Spotkanie z udziałem prezydenta i szefa MON

Andrzej Duda i Mariusz Błaszczak spotkają się we wtorek w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego z dowódcami sił zbrojnych. Głównym tematem rozmów będzie kolejna katastrofa myśliwca MiG-29.
Share
Mariusz Błaszczak i Andrzej Duda spotkają się z wojskowymi ws. katastrofy MiG-a-29
Mariusz Błaszczak i Andrzej Duda spotkają się z wojskowymi ws. katastrofy MiG-a-29Źródło: Forum
d2hlbup

Prezydent i szef MON spotkają się przed godziną 16:00 z Szefem Sztabu Generalnego WP gen. broni Rajmundem Andrzejczakiem, Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Jarosławem Miką, Inspektorem Sił Powietrznych gen. bryg. pil. Jackiem Pszczołą oraz dowódcą 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim płk. pil. Krzysztofem Stobieckim.

Jak poinformowała Joanna Kwaśniewska-Wróbel z Biura Bezpieczeństwa Narodowego, spotkanie przy ul. Karowej w Warszawie dotyczyć będzie katastrofy myśliwca MiG-29. W poniedziałek doszło do kolejnego incydentu z maszyną tego typu.

Katastrofa MiG-a-29 w powiecie węgrowskim

Według nieoficjalnych informacji, samolot stracił napęd w obu silnikach. Maszyna runęła na las w okolicach miejscowości Stoczek na Mazowszu. Pilot zdołał się katapultować. Jak donosi reporter RMF FM, pilot już w poniedziałek przeszedł wszystkie badania i nie wymaga dalszej hospitalizacji.

Oficjalne przyczyny wypadku ustali Komisja Wypadków Lotniczych. Jeden ze świadków przyznał, że słyszał trzy eksplozje, zanim samolot spadł.

d2hlbup

Zobacz także: PiS ugiął się przed UE. Adam Bielan zdradza powód

Był to kolejny wypadek myśliwca MiG-29 w ciągu ostatnich dwóch lat. W lipcu 2018 roku maszyna rozbiła się w okolicach Pasłęka w województwie warmińsko-mazurskim, a w katastrofie zginął pilot. Zimą 2017 roku jego kolega był zmuszony do awaryjnego lądowania w lesie pod Mińskiem Mazowieckim. Wcześniej, w 2016 roku w Malborku, inny MiG spłonął w wyniku awarii.

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hlbup

Podziel się opinią

Share
d2hlbup
d2hlbup
Więcej tematów