ycipk-2qskvl

Katastrofa MiG-29. Spotkanie z udziałem prezydenta i szefa MON

Andrzej Duda i Mariusz Błaszczak spotkają się we wtorek w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego z dowódcami sił zbrojnych. Głównym tematem rozmów będzie kolejna katastrofa myśliwca MiG-29.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Błaszczak i Andrzej Duda spotkają się z wojskowymi ws. katastrofy MiG-a-29
Mariusz Błaszczak i Andrzej Duda spotkają się z wojskowymi ws. katastrofy MiG-a-29 (Forum)
ycipk-2qskvl

Prezydent i szef MON spotkają się przed godziną 16:00 z Szefem Sztabu Generalnego WP gen. broni Rajmundem Andrzejczakiem, Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Jarosławem Miką, Inspektorem Sił Powietrznych gen. bryg. pil. Jackiem Pszczołą oraz dowódcą 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim płk. pil. Krzysztofem Stobieckim.

Jak poinformowała Joanna Kwaśniewska-Wróbel z Biura Bezpieczeństwa Narodowego, spotkanie przy ul. Karowej w Warszawie dotyczyć będzie katastrofy myśliwca MiG-29. W poniedziałek doszło do kolejnego incydentu z maszyną tego typu.

Katastrofa MiG-a-29 w powiecie węgrowskim

ycipk-2qskvl

Według nieoficjalnych informacji, samolot stracił napęd w obu silnikach. Maszyna runęła na las w okolicach miejscowości Stoczek na Mazowszu. Pilot zdołał się katapultować. Jak donosi reporter RMF FM, pilot już w poniedziałek przeszedł wszystkie badania i nie wymaga dalszej hospitalizacji.

Oficjalne przyczyny wypadku ustali Komisja Wypadków Lotniczych. Jeden ze świadków przyznał, że słyszał trzy eksplozje, zanim samolot spadł.

Zobacz także: PiS ugiął się przed UE. Adam Bielan zdradza powód

Był to kolejny wypadek myśliwca MiG-29 w ciągu ostatnich dwóch lat. W lipcu 2018 roku maszyna rozbiła się w okolicach Pasłęka w województwie warmińsko-mazurskim, a w katastrofie zginął pilot. Zimą 2017 roku jego kolega był zmuszony do awaryjnego lądowania w lesie pod Mińskiem Mazowieckim. Wcześniej, w 2016 roku w Malborku, inny MiG spłonął w wyniku awarii.

ycipk-2qskvl

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2qskvl

ycipk-2qskvl