Trwa ładowanie...

Runęła część kamienicy. Katastrofa w Oświęcimiu

W Oświęcimiu doszło do zawalenia się części kamienicy. Na miejsce przyjechały służby. Na razie nie wiadomo, czy ktoś może znajdować się pod gruzami.

Runęła kamienica w OświęcimiuRunęła kamienica w OświęcimiuŹródło: facebook
doj481l
doj481l

Do zdarzenia doszło o 20:25 w Oświęcimiu, przy ul. Łukasza Górnickiego 28. Jak informuje WP rzecznik prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. kpt. mgr Hubert Ciepły, doszło do poziomego zawalenia się 1/3 budynku (1 kondygnacja i dach).

Budynek to pustostan o wymiarach 15 × 12 metrów oraz o wysokości 8. Po pierwszym nasłuchiwaniu gruzowiska nie było słychać poszkodowanych. - Trwa oczekiwanie na grupę poszukiwawczą, aby potwierdzić, czy w gruzach mogą znajdować się jakieś osoby - informuje bryg. Zbigniew Jekiełek, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

- Na miejsce zadysponowano SGPR "Kraków 5" oraz grupę operacyjną, dwa psy gruzowiskowe z terenu powiatu. Na miejscu jest również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz sześć jednostek Straży Pożarnej - informuje mł. kpt. mgr Hubert Ciepły.

W rozmowie z RMF FM dodał, ze psy, które przeszukują gruzowisko, dwukrotnie wskazały miejsce, w którym miejscu może być jakaś osoba poszkodowana. - Spodziewany się więc, że taka osoba będzie - powiedział strażak.

Przeczytaj również:

doj481l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doj481l
Więcej tematów