Trwa ładowanie...

Katarzyna Lubnauer za Ryszarda Petru. Paulina Hennig-Kloska: to nie ucieczka, ale wyjście do przodu

Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej oceniła nową przewodniczącą klubu poselskiego Nowoczesnej. - Katarzyna Lubnauer jest tytanem pracy. Przychodzi pierwsza, wychodzi ostatnia - podkreśliła w #dzieńdobryWP.

Share
Katarzyna Lubnauer za Ryszarda Petru. Paulina Hennig-Kloska: to nie ucieczka, ale wyjście do przoduŹródło: WP.PL
dnp65tq

W czwartek w porannym programie WP Hennig-Kloska skomentowała zmianę na stanowisku przewodniczącego klubu parlamentarnego Nowoczesnej. Przypomnijmy, że w środę z tej funkcji zrezygnował Ryszard Petru. Zastąpiła go Katarzyna Lubnauer, która jest też rzeczniczką ugrupowania. Na razie, bo jak sama przyznała, ma "zamiar przestać nią być".

Czy tę zmianę można odbierać jako sygnał poddania się Petru? - Absolutnie nie, wręcz odwrotnie, wyciąga pewne wnioski - zaznaczyła Hennig-Kloska. Jak stwierdziła, Nowoczesna uznała, że rozdział obowiązków Petru, który do tej pory łączył funkcję szefa partii i klubu, jest potrzebny. Do czego? - Aby szybciej reagować na sprawy bieżące, a jednocześnie lepiej budować strategię długoterminową - tłumaczyła. - Tu byliśmy jednomyślni - dodała.

dnp65tq

Braku zaskoczenia tą zmianą nie kryje Łapiński, - W większości klubów parlamentarnych ta funkcja jest rozdzielona, i w PiS i w PO, więc w tym sensie nie jest to nic zaskakującego - mówił. Zwrócił jednocześnie uwagę na moment podjęcia decyzji. - Stało się to w czasie, kiedy widać było, że Nowoczesna dostała pewnej zadyszki sondażowej - powiedział.

Ten ruch Nowoczesnej nazwał "ucieczką do przodu". W ten sposób, jak zaznaczył Łapiński, ugrupowanie pokazało, że są też inni politycy. Jego zdaniem ludzie często głosowali na Nowoczesną dlatego, że jej liderem był Petru, ale ostatnio "był pewnym obciążeniem".

Do tych słów odniosła się Hennig-Kloska. - Absolutnie się nie zgodzę. To nie jest ucieczka do przodu, to jest wyjście do przodu - podkreśliła.

Jaka jest Lubnauer?

Hennig-Kloska przyznała też, że nowa przewodnicząca klubu poselskiego Nowoczesnej ciężko pracuje. - Bardzo często zamyka drzwi klubu poselskiego i świetnie nadaje tempo pracy - mówiła. Jak dodała, to tempo ostatnio spadło i trzeba to naprawić.

Newsfeed WP. Wyniki z ok. godz. 8:15 WP.PL
Newsfeed WP. Wyniki z ok. godz. 8:15 Źródło: WP.PL

Zwróciła też uwagę, że Lubnauer jest dobrze oceniana zarówno w strukturach Nowoczesnej, jak i przez wyborców. - Ma bardzo pozytywny wizerunek. Jest odbierana jako merytoryczna i jednocześnie czująca politykę przez naszych sympatyków - stwierdziła Hennig-Kloska.

dnp65tq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnp65tq
dnp65tq
Więcej tematów