Trwa ładowanie...
d4474ge
spotkanie

Kasjanow i Buzek raz jeszcze o gazie

W trakcie dodatkowego sobotniego spotkania z premierem Rosji Michaiłem Kasjanowem premier Jerzy Buzek przedstawił polskie stanowisko w sprawie budowy gazociągu Jamal-Europa Zachodnia. Kasjanow ma odpowiedzieć na nie w ciągu dwóch tygodni. Spotkanie nie było przewidziane w oficjalnym programie wizyty.

Share
d4474ge

Szef polskiego rządu powiedział, że decyzja w sprawie budowy gazociągu nie została podjęta. Decyzje w sprawie gazu będą podejmowane na szczeblu rządowym i w zakresie wielu spraw jednocześnie, bo chcemy rozstrzygnąć te problemy na kilka lat naprzód, byśmy nie mieli za rok czy dwa kolejnych spraw do załatwienia - mówił Buzek.

Premier zapowiedział, że do końca lipca zostanie przygotowania wstępnie deklaracja o współpracy ekonomiczno-handlowej, finansowo- bankowej i naukowo-technicznej. Postanowiliśmy też, że w ciągu 2 miesięcy zacznie swoje działania polsko-rosyjska Rada Biznesu - dodał Buzek.

Obaj premierzy postanowili reaktywować niezwłocznie prace polsko-rosyjskiej komisji podręczników. Buzek powiedział, że przekazał premierowi Rosji polską księgę wniosków o zwrot dóbr kultury. (kar)

d4474ge

Podziel się opinią

Share
d4474ge
d4474ge
Więcej tematów