Kartka z kalendarza - 2 listopada
Piątek, 2 listopada jest 306 dniem roku. Słońce w znaku Skorpiona wzeszło o 6.33, zajdzie o 16.05. Dzień będzie trwał 9 godzin i 32 minuty. Imieniny obchodzą: Bohdan, Bożydar oraz Tobiasz.
02.11.2001 | aktual.: 22.06.2002 14:29
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
* Bohdan i Bożydar* to słowiańskie imiona oznaczające "tego, który jest dany przez Boga". Mężczyzna o tym imieniu jest subtelny i dobry. Bywa zasadniczy, twardo broni szlachetnych idei. Nie daje się zastraszyć przeciwnikom. Ma artystyczne uzdolnienia, poszukuje prawdy i wartości ponadczasowych.
Tobiasz to wywodzi się z języka hebrajskiego, od słowa, które tłumaczy się "Jahwe jest dobrotliwy". Tobiasz jest inteligentny, poszukuje prawdy, może być pisarzem lub dyplomatą. Ma precyzyjny umysł, zdolny do logicznej analizy. Mężczyzna o tym imieniu jest stały w uczuciach.
Osoby urodzone 2 listopada charakteryzują się mocnym charakterem, silną wolą i pewnością siebie. Lubią dominować w otoczeniu, w czym bardzo pomagają im zdolności przywódcze. Ich zarozumialstwo i brak tolerancji powodują, że nie są lubiani przez otoczenie.
Kalendarium
- 1925 - W Warszawie odsłonięto Grób Nieznanego Żołnierza, zaprojektowany przez Stanisława Ostrowskiego. W trzech środkowych arkadach pałacu Saskiego, na obecnym Placu Piłsudskiego, złożono zwłoki nieznanego żołnierza oraz 14 urn z ziemią z pól bitewnych, których nazwy umieszczono na tablicach.
- 1959 - W Wielkiej Brytanii otwarto pierwszą autostradę, która połączyła Londyn z Birmingham.
- 1963 - W Sajgonie w puczu wojskowym został zamordowany Ngo Dinh Diem, prezydent Wietnamu Południowego. Władzę przejęła Wojskowa Rada Rewolucyjna.
- 1966 - Zmarł Peter Debye, holenderski fizyk, laureat nagrody Nobla w 1936 roku za całokształt badań nad strukturą materii. 35 rocznica.
- 1996 - Zmarł Artur Międzyrzecki, poeta, pisarz, tłumacz literatury francuskiej, prezes Polskiego PEN-Clubu.
- 2000 - Zmarła Sue Ryder Lady of Warsaw, Angielka działająca na rzecz pomocy charytatywnej dla Polski, w czasie II wojny światowej pracowała w sekcji polskiej tajnych służb Zarządu Operacji Specjalnych, między innymi wyprawiała na akcje cichociemnych, w 1944 roku organizowała zrzuty broni dla walczącej Warszawy, założycielka fundacji swego imienia.
Wyślij kartkę do solenizantów i jubilatów. (mon)