Trwa ładowanie...
d19vk6v

Kardynał Stanisław Dziwisz podziękował władzom państwowym za wsparcie przy organizacji Światowych Dni Młodzieży

• Kardynał Dziwisz podczas konsekracji kościoła w Toruniu zwrócił się do władz państwowych • Tu są władze centralne, chcę im podziękować za włączenie się i pomoc w przygotowanie tych Dni - powiedział metropolita krakowski • Kard. Dziwisz zaapelował też, aby Radio Maryja, Telewizja Trwam i inne środki przekazu ukazywały młodym i wszystkim ważność zbliżającego się wydarzenia
Share
Kardynał Stanisław Dziwisz podziękował władzom państwowym za wsparcie przy organizacji Światowych Dni Młodzieży
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Łukasz Krajewski
d19vk6v

W uroczystości konsekracji kościoła pw. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Jana Pawła II w Toruniu, której przewodniczył legat papieski kard. Zenon Grocholewski, uczestniczyła premier Beata Szydło z licznymi członkami rządu, m.in. z szefową Kancelarii Prezesa Rady Ministrów minister Beatą Kempą, ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem oraz ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem. Obecny był prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski i szef gabinetu prezydenta Andrzej Dudy, Adam Kwiatkowski.

- Tu są władze centralne, chcę im podziękować za włączenie się i pomoc w przygotowanie tych Dni, wszystkim dzięki - powiedział metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, który także uczestniczył w uroczystości.

- Wyjątkowym dziełem Jana Pawła II są Światowe Dni Młodzieży, jedna z najbardziej trafnych inicjatyw nowej ewangelizacji współczesnego świata. Decyzji papieża Franciszka, ale także charyzmatowi św. Jana Pawła II zawdzięczamy to, że za dwa miesiące Polska i Kraków będzie gościć młodych z całego świata. Przyjadą oni do ojczyzny Jana Pawła II, aby razem z nami przeżyć święto wiary i ukazać światu zawsze młode oblicze Kościoła. Chcemy podzielić się nimi ponadtysiącletnim doświadczeniem życia według ewangelii i bogactwem polskiej kultury - powiedział kard. Dziwisz.

d19vk6v

Metropolita krakowski apelował, aby Radio Maryja, Telewizja Trwam i inne środki przekazu ukazywały młodym i wszystkim ważność zbliżającego się wydarzenia. Zachęcał też, aby codzienną modlitwą wspierać to wielkie dzieło wielkiej ewangelizacji.

- Jeszcze raz korzystam z okazji obecności telewizji i radia, aby zaprosić młodzież z całej Polski na te dni z papieżem i młodzieżą z całego świata. Zapraszam jeszcze raz, mówię wszystkim, bo czujemy, że jakoś tak może jest jeszcze małe zainteresowanie. Ale ufamy, że to wzrośnie i wypadniemy dobrze - mówił hierarcha.

Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się 26 lipca w Krakowie; od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania - poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie.

d19vk6v

Podziel się opinią

Share
d19vk6v
d19vk6v
Więcej tematów