Trwa ładowanie...

Kardynał otrzymuje groźby. Chodzi o jego wypowiedzi

Po miesiącach milczenia teraz głos Kościoła zachęcający do szczepień staje się coraz głośniejszy. O przyjęcie preparatu przeciw COVID-19 publicznie apelował m.in. metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Spotkało się to z ostrą reakcja antyszczepionkowców. Hierarcha potwierdził też zależność między podejściem do szczepień, a religijnością.

Share
Kardynał otrzymuje groźby. Chodzi o jego wypowiedzi (East News)Kardynał otrzymuje groźby. Chodzi o jego wypowiedzi (East News)
d17m19p

Hierarcha przekonywał, że w sprawie pandemii i szczepień powinniśmy zaufać przede wszystkim ekspertom, którzy mają niezbędne doświadczenie i wiedze, by merytorycznie wypowiadać się na powyższe tematy.

- W tej dziedzinie wierzę fachowcom, wierzę tym, którzy się znają, wierzę profesorom, badaczom i lekarzom, którzy mają doświadczenie zetknięcia się z wirusem. A znakomita większość z nich i badania, które są dzisiaj znane pokazują, że ludzie zaszczepieni rzadziej lub całkiem rzadko trafiają do szpitala - mówił kardynał.

d17m19p

Zobacz też: komentarze po dymisji Gowina. "Kaczyński wkroczył na ostatnią prostą do dyktatury"

W rozmowie z portalem Deon.pl hierarcha przyznał, że jego stanowisko w tej sprawie spowodowało, iż zaczął otrzymywać pogróżki.

- Wypowiadam się na temat szczepień, bo uważam, że taka jest rola Kościoła i że ten głos powinien być jednoznaczny - dodał. Przypomniał, że coraz więcej biskupów przekonuje się do szczepień, a w niektórych diecezjach przy kościołach staną punkty w których będzie można przyjąć preparat na COVD-19.

d17m19p

W jego ocenie, działania na rzecz przeciwdziałania pandemii są zgodne z piątym przykazaniem - nie zabijaj.

Związek religijności z podejściem do szczepień

W rozmowie kard. Nycz zwrócił też uwagę na "ścisłą korelację między szczepieniami, a poziomem religijności, czy z wynikami głosowania". - Czasem się wstydzę, że taka korelacja jest - dodał.

Hierarcha podkreślił ponadto, że obie strony sporu - zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy szczepień - powinni w drodze dialogu przekonywać się nawzajem do własnych racji. Jakikolwiek przymus, kary czy uciekanie się do przemocy, nie są jego zdaniem dobrym rozwiązaniem.

Źródło: Deon.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d17m19p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17m19p
d17m19p
Więcej tematów