Trwa ładowanie...
dcwc6ue

Kardynał Nycz odprawia mszę i dziękuje za prezydenturę Hanny Gronkiewicz-Waltz

W poniedziałkowy wieczór na Krakowskim Przedmieściu kard. Kazimierz Nycz w kościele sióstr Wizytek odprawił mszę dziękczynną za Hannę Gronkiewicz-Waltz. Duchowny dziękował Bogu za lata kadencji byłej prezydent Warszawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hanna Gronkiewicz-Waltz uczestniczyła w mszy dziękczynnej za jej prezydenturę. Uroczystość poprowadził kardynał Kazimierz Nycz.
Hanna Gronkiewicz-Waltz uczestniczyła w mszy dziękczynnej za jej prezydenturę. Uroczystość poprowadził kardynał Kazimierz Nycz. (PAP, Fot: marcin kmieciński)
dcwc6ue

Hanna Gronkiewicz-Waltz na mszy w swojej intencji

Pośród wiernych, którzy przybyli na mszę znaleźli się, oprócz samej Hanny Gronkiewicz-Waltz, były prezydent RP Bronisław Komorowski oraz była premier Hanna Suchocka. Mszę koncelebrował kardynał Kazimierz Nycz, a wspomagali go ks. Andrzej Luter, ks. Kazimierz Sowa, jezuita ojciec Wacław Oszajca, ks. Władysław Duda, ks. Mirosław Kreczmański oraz ks. Andrzej Gałka. Podczas mszy padło wiele ciepłych słów skierowanych do byłej prezydent.

Nycz dziękuje Bogu za Hannę Gronkiewicz-Waltz

Kardynał Nycz podczas mszy wielokrotnie podkreślił, jak dobrą katoliczką jest Hanna Gronkiewicz-Waltz. Duchowny w poetycki sposób podkreślił wartość jej kadencji – „Myślę, że stać nas na takie szersze spojrzenie, które pozwoli sprawiedliwie, prawdziwie i serdecznie popatrzeć na lata minione. Tylko człowiek, który widzi dalej, potrafi ocenić to, co się dokonuje czasem dzięki życiu i pracy jednego człowieka, który potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże, do czego zostaje powołany”. Tuż po tych słowach dodał - „Dziękujemy Panu Bogu za lata prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz”.

dcwc6ue

Hanna Gronkiewicz-Waltz pożegnała się z Urzędem Miasta

Oficjalne przekazanie władzy nad Warszawą przez Hannę Gronkiewicz-Waltz w ręce Rafała Trzaskowskiego odbyło się 22 listopada. To właśnie wtedy, podczas sesji Rady Miasta, został zaprzysiężony nowy prezydent miasta. Hanna Gronkiewicz-Waltz poświęciła temu wydarzeniu kilka wpisów na swoim Twitterze.

dcwc6ue

Podziel się opinią

Share
dcwc6ue
dcwc6ue
Więcej tematów