Trwa ładowanie...
d3yoczi

Kard. Dziwisz rozmawiał z ks. Isakowiczem-Zaleskim

Kardynał Stanisław Dziwisz spotkał się z księdzem Tadeuszem Isakowiczem - Zaleskim. Rozmawiali o listach wysłanych przez kapelana podziemnej "Solidarności" do duchownych, których podejrzewa o to, że byli współpracownikami bezpieki. Ksiądz Zaleski przygotowuje publikację o współpracownikach SB wśród krakowskiego duchowieństwa, w której mają pojawić się ich nazwiska.

Share
d3yoczi

Ksiądz Isakowicz-Zaleski ocenił rozmowę z krakowskim metropolitą jako konstruktywną. Według niego, udało się wyjaśnić wszelkie wątpliwości co do jego pracy badawczej. Podkreślił, że ostatecznie ustalono, iż przygotowywana przez niego publikacja się ukaże, a każda osoba zarejestrowana w aktach IPN będzie się mogła do tego odnieść.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski prowadzi badania dotyczące antykościelnej działalności SB. W lutym zaapelował do duchownych, którzy współpracowali z SB o ujawnienie się. Wkrótce po jego wystąpieniu w Archidiecezji Krakowskiej została powołana Komisja "Pamięć i Troska", która zajmuje się sprawą lustracji wśród duchownych.

d3yoczi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yoczi
d3yoczi
Więcej tematów