Trwa ładowanie...

Karczewski: Mamy gotowy projekt zmiany ustawy aborcyjnej. Zakazuje aborcji dzieci z zespołem Downa

- Projekt ustawy aborcyjnej mam głęboko w szufladzie. Leży sobie. Na razie nie będziemy nad nim pracować – mówi Gość Radia ZET, marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Karczewski: Mamy gotowy projekt zmiany ustawy aborcyjnej. Zakazuje aborcji dzieci z zespołem DownaŹródło: WP
d748d81

Dodaje, że na razie Senat zajmuje się programem "Za życiem". Karczewski pytany o kwotę, jaką będą dostawać kobiety za urodzenie niepełnosprawnego dziecka, odpowiada: "4 tys. złotych nie są w stanie zrekompensować dramatu, bo tego nie można przeliczyć na pieniądze, ale ustawa jest elementem programu, który będzie powstawał". Jego zdaniem to nie jest "ustawka", a bardzo dobra ustawa.

Karczewski tłumaczył, że projekt ustawy aborcyjnej, który leży w jego szufladzie, ogranicza możliwość dokonywania aborcji w przypadku ciąż z zespołem Downa. Jego zdaniem trzeba zwiększyć świadomość obywateli w tej kwestii. - Protesty pokazały, że niewiele wiemy na temat aborcji. Nie wszyscy wiedzą czym jest aborcja. Jedna i druga strona powinna się doedukować - mówi Gość Radia ZET. - Nie chciałbym dopuścić do tego, co jest w innych krajach, że szczycą się, że pozbyły się problemu Downa - dodaje Stanisław Karczewski.

Gość Radia ZET przyznaje że w obozie rządzącym "zdarzają się osoby, po których widać, że są zmęczone". - U nas nie ma miejsca i czasu na tzw. haratanie w gałę. Politycy PiS bardzo ambitnie i bardzo dużo pracują - zapewnia polityk, przyznając, że przekaz informacji nie jest "naszą najsilniejszą stroną, bardzo delikatnie mówiąc". - Nawet, jeśli w naszych wypowiedziach jest jakaś niespójność, to będzie z tego dobry efekt i dobry owoc - komentuje Karczewski.

Na początku października wicemarszałek Senatu Adam Bielan mówił, że obecnie nie ma żadnego nowego projektu ustawy aborcyjnej. Dodał, że "są pewne prace studyjne toczone przez grupę senatorów, zobaczymy, jaki będzie ich efekt".

d748d81
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d748d81
Więcej tematów