PolskaKarać posłów za zmianę partii w trakcie kadencji Sejmu

Karać posłów za zmianę partii w trakcie kadencji Sejmu

Połowa Polaków chce karania posłów, którzy w trakcie trwania kadencji Sejmu zmieniają przynależność partyjną. Z badania wykonanego na zlecenie Polskiego Radia przez Instytut badawczy PENTOR wynika, że przeciwnym karania takich posłów jest co trzeci Polak, zaś niemal co piąty nie ma zdania w tej sprawie.

02.10.2006 | aktual.: 02.10.2006 06:51

Wśród zwolenników karania posłów zmieniających barwy klubowe, niemal połowa ocenia że karą powinno być odbieranie mandatów poselskich. Tylko 13% sposród zwolenników karania uważa, że powinny to być kary finansowe Z kolei za stosowaniem łącznie kar pieniężnych i pozbawianiem mandatów opowiedziało się 31% tych, którzy są za karaniem.

Zdaniem Agnieszki Morysińskiej z Pentora - Polacy już od lat negatywnie oceniają legalnie wybraną władzę i całą klasę polityczną. Dlatego właśnie są skłonni karać ich, gdy nie spełniają obietnic wyborczych, na przykład przechodząc do partii realizującej inny program.

Agnieszka Morysińska mówi, że Polacy wymagają od swoich przedstawicieli w Sejmie, by godnie ich reprezntowali. I właśnie dlatego chcemy kar dla posłów, którzy - naszym zdaniem - źle wykonują swoją pracę.

Badanie na zlecenie Polskiego Radia wykonał Instytut Pentor Research International na reprezentatywnej grupie 800 osób powyżej 15 roku życia. Badanie telefoniczne przeprowadzono w dniach 26 i 27 września.

karasondażklub
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)