Trwa ładowanie...

Kamila Gasiuk-Pihowicz wciąż na czele klubu. Zachowała stanowisko

Kamila Gasiuk-Pihowicz podczas czwartkowego głosowania utrzymała stanowisko szefowej klubu Nowoczesnej - poinformowała szefowa partii Katarzyna Lubnauer. Za wotum zaufania dla niej głosowało 18 osób, przeciw - dwie. Jeden głos był pusty.
Share
Kamila Gasiuk-Pihowicz pozostała szefową klubu Nowoczesnej
Kamila Gasiuk-Pihowicz pozostała szefową klubu NowoczesnejŹródło: WP.PL, Fot: WP.PL
dasl1h3

Głosowanie, jak tłumaczyła Lubnauer, miało związek "z różnymi doniesieniami medialnymi, m.in. o wniosku o odwołanie Kamili Gasiuk-Pihowicz". Na jej wniosek zdecydowano więc o głosowaniu nad wotum zaufania dla szefowej klubu.

Na posiedzeniu klubu - jak poinformowała Lubnauer - było 21 osób, "w tym Ryszard Petru".

- To jednoznaczna deklaracja klubu, że chcą, żeby Gasiuk-Pihowicz była przewodniczącą klubu, to powinno uciąć wszelkie dalsze spekulacje. Oznacza to, że sytuacja w klubie jest spokojna - oceniła wynik głosowania szefowa Nowoczesnej.

W czwartek wieczorem rzeczniczka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska w wydanym oświadczeniu przyznała, że przed miesiącem pojawił się wniosek o odwołanie ze stanowiska szefowej klubu Kamili Gasiuk-Pihowicz. Został on złożony przez Joannę Scheuring-Wielgus 10 kwietnia, ale - jak zastrzegła Henning-Kloska "jeszcze tego samego dnia został wycofany przez wnioskodawców".

dasl1h3

Wcześniej szefowa Nowoczesnej zaprzeczała istnieniu takiego wniosku. Internauci szybko jednak dowiedli jej, że to nieprawda.

dasl1h3

Podziel się opinią

Share
dasl1h3
dasl1h3
Więcej tematów