Trwa ładowanie...
d35tx3o

Kalisz. Pijana nauczycielka prowadziła zajęcia

48-letnia nauczycielka z Kalisza została przyłapana na prowadzeniu zajęć pod wpływem alkoholu. Czeka ją postępowanie dyscyplinarne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kalisz. Pijana nauczycielka prowadziła zajęcia
Kalisz. Pijana nauczycielka prowadziła zajęcia (East News, Fot: Stanisław Bielski)
d35tx3o

W czwartek zachowanie 48-letniej nauczycielki, wychowawczyni w jednej z klas pierwszych w szkole podstawowej w Kaliszu, wzbudziło podejrzenia rodziców. Jeden z nich podzielił się nimi z dyrekcją szkoły.

- Wydało mu się dziwne, że nauczycielka, przekazując dzieci, cały czas powtarzała formułkę "Oddaję zgodnie z regulaminem". Rodzic pomyślał, że pani może być pod wpływem leków lub alkoholu - opowiada portalowi faktykaliskie.pl Beata Prus, dyrektor Zespołu Szkół nr 7 w Kaliszu, w którym doszło do tego incydentu.

Wezwano policję, która przeprowadziła badanie stanu trzeźwości nauczycielki. Wykazało ono, że kobieta ma w organizmie prawie 2,5 promila

d35tx3o

Co ciekawe, kobieta prowadziła zajęcia przez cały dzień i nikt nie zauważył, by działo się z nią coś niezwykłego. - Ta pani miała wcześniej kontakt z innymi nauczycielami, wicedyrektorem, pielęgniarką, pracownikiem ochrony i nikt nie wyczuł od niej woni alkoholu, ani też nie zauważył w jej zachowaniu niczego niepokojącego. Nic nie było po niej widać - zapewniła dyrektorka szkoły.

Asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu poinformowała, że wobec 48-letniej kobiety prowadzone jest postępowanie w sprawie o wykroczenie "w związku z podjęciem czynności zawodowych pod wpływem alkoholu, za co grozi kara aresztu lub grzywna".

Nauczycielka została już zawieszona w czynnościach służbowych. Dyrektorka szkoły skierowała też jej sprawę do rzecznika dyscyplinarnego.

Źródło: faktykaliskie.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35tx3o

Podziel się opinią

Share
d35tx3o
d35tx3o
Więcej tematów