Trwa ładowanie...

Kadyrow rozmawiał z Szojgu. Przekazał niepokojący komunikat

Lider czeczeńskich bojowników walczących w Ukrainie u boku Rosjan spotkał się w czwartek z szefem MSZ Rosji Siergiejem Szojgu. Ramzan Kadyrow przekazał później w mediach społecznościowych, że otrzymał "nowe zadania". Jak dodał, pozwolą one "znacznie zwiększyć skuteczność manewrów ofensywnych, co przyczyni się do szybszego przeprowadzenia operacji specjalnej" w Ukrainie.

Share
Kadyrow rozmawiał z Szojgu. Przekazał niepokojący komunikat Kadyrow rozmawiał z Szojgu. Przekazał niepokojący komunikat Źródło: Twitter
d49lu3y

Z wpisu Kadyrowa na Telegramie wynika, że spotkanie z Szojgu miało miejsce w Moskwie. Czeczeński przywódca powtórzył też za kremlowską propagandą główne "cele" armii Putina w toczonej w Ukrainie wojnie.

"Odbyłem bardzo owocne spotkanie z rosyjskim ministrem obrony. Szczegółowo omówiliśmy kwestie przeprowadzenia operacji specjalnej denazyfikacji i demilitaryzacji w Ukrainie oraz ustaliliśmy szczegóły dalszej współpracy" - napisał.

d49lu3y

Według Kadyrowa Szojgu przekazał "słowa wdzięczności" za wkład Czeczeńców w "walkę z formacjami nacjonalistycznymi i banderowskimi" w Ukrainie.

Kadyrow w Moskwie. Zapewnia o swojej lojalności wobec Putina

"Podziękowałem Sergiejowi Szojgu za wysoką ocenę pracy naszych sił specjalnych. Od pierwszych dni operacji specjalnej w Ukrainie czujemy pełne wsparcie rosyjskiego Ministerstwa Obrony. Jestem przekonany, że nasza dalsza współpraca znacznie zwiększy efektywność rozwiązywania zadań postawionych przez naczelnego wodza" - dodał Kadyrow.

Wpis został opatrzony fotografią, na której lider Czeczeńców ściska dłoń Siergieja Szojgu. Obaj są wyraźnie zadowoleni. Spotkanie obyło się prawdopodobnie w gabinecie rosyjskiego ministra obrony.

d49lu3y

Wiele informacji traktujących o rzekomych atakach i agresji ze strony ukraińskiej, które podają rosyjskie media, prawdopodobnie nie jest prawdziwych. Takie doniesienia mogą być elementem wojny informacyjnej ze strony Federacji Rosyjskiej.

Kompromitacja Kadyrowców. Wyciekły prywatne filmy z telefonu

Tymczasem do sieci trafiły nagrania, które przeczą rzekomemu profesjonalizmowi oddziałów Ramzana Kadyrowa, za co miał dziękować Szojgu.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy uzyskała dostęp do telefonu jednego z Czeczeńców, który "walczy" na wojnie. Na wyreżyserowanych ujęciach wojskowy i jego koledzy udają, że bohatersko się biją, choć w rzeczywistości są daleko od linii frontu.

Przeczytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d49lu3y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d49lu3y
d49lu3y
Więcej tematów